MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Dwóch pijanych kierujących jednym samochodem

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 9 maja 2019, 12:30
Aktualizacja: 13:33
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Pijany kierowca spowodował kolizję. Siedzący obok pasażer, gdy stwierdził, że kolega traci panowanie nad samochodem, przesiadł się za kierownicę. Niestety, on również był pijany. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez wałbrzyskich policjantów.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP w Wałbrzychu, pełniąc służbę patrolową, zauważyli jadący ul. 11 Listopada samochód osobowy. Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że właśnie ten samochód mógł brać udział w zgłoszonej przez świadka kolizji przy ul. Monte Cassino. Samochód zatrzymano do kontroli. Za kierownicą siedział 54-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna zapytany o kolizję przy ul. Monte Cassino, z rozbrajającą szczerością przyznał, że wtedy za kierownicą siedział jego 35-letni kolega, który teraz podróżował jako pasażer. Przesiedli się, gdy 54-latek stwierdził, że młodszy kolega traci panowanie nad samochodem. 35-latek również został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik- prawie 2 promile. Ponadto okazało się, że ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Obaj mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, oraz nawet 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
33%
Złości
7
58%
Przeraża

Czytaj również

Nieodpowiedzialni kierowcy

Miasto broni strażników

W markecie najłatwiej...

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Bolek 9-05-2019 14:07
ułańska fantazja! a co, kto zabroni głupiemu?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miłośnik gier

Napadł na nastolatka

Sam się okradł...

Komunikat UM w Wałbrzychu

Popierają Dudę