MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dwie wałbrzyskie radne wykluczone z SLD

Wiadomości: Wałbrzych/Wrocław
Czwartek, 15 marca 2012, 20:05
Aktualizacja: Piątek, 16 marca 2012, 15:05
Autor: Sven
Fot. Sven
Od wtorku, 13 marca, Sojusz Lewicy Demokratycznej ma już tylko jednego przedstawiciela w radzie miejskiej Wałbrzycha. Jest nim Mirosław Lubiński, który niedawno powrócił do tego ugrupowania.

Pozostali przedstawiciele tego ugrupowania w radzie, albo sami złożyli partyjne legitymacje, albo, tak jak Danuta Marosz i Stefania Pawełek, zostały usunięte z partii na mocy decyzji partyjnego sądu. Wtorkowe posiedzenie Wojewódzkiego Sądu Partyjnego SLD we Wrocławiu zakończyło się wykluczeniem obu radnych z szeregów partii. Ilona Socha, Zdzisław Dobrowolski, Robert Rozmuski i Jerzy Krzyżowski złożyli rezygnację z członkostwa w SLD nie czekając na rozstrzygnięcia sądu.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się pod koniec stycznia od głosowania nad uchwałami rady miejskiej dotyczącymi likwidacji kilku wałbrzyskich szkół. Radni SLD głosowali za lub wstrzymywali się od głosu. Władze powiatowe partii uznały to za niesubordynację, a Szymon Heretyk stwierdził, że sprzeniewierzyli się lewicowym ideałom, dlatego skierowano wnioski do sądu partyjnego o ich wykluczenie z partii.

Zarówno Stefania Pawełek jak i Danuta Marosz stwierdziły, że posiedzenie sądu było żałosnym przedstawieniem i przyznały, że nie skorzystają z przysługującego im odwołania do Krajowego Sądu Partyjnego.

- To było żałosne przedstawienie. Sąd, który miał obradować w trzyosobowym składzie był dwuosobowy, ale na decyzji o naszym wykluczeniu są podpisy trzech osób. Mam wrażenie, że nasza obecność na posiedzeniu sądu nie miała żadnego znaczenia, bo decyzja została podjęta wcześniej. Czuję żal, bo wiele pracy poświęciłam na rzecz tego ugrupowania, nawet w najgorszych czasach, gdy SLD wszyscy opluwali – mówiła w rozmowie z nami Stefania Pawełek.

Z kolei Danuta Marosz miała problem ze sprecyzowaniem swoich odczuć. Potwierdziła jednak słowa Stefanii Pawełek, że była to farsa, a wyrok był z góry uzgodniony.
- Nie wiem jak nazwać to, co czuję. Naiwnie sądziłam, że będę miała szansę przedstawić swój punkt widzenia. Tak się jednak nie stało. Okazało się, że tylko jeden punkt widzenia jest brany pod uwagę. Odwoływanie się od decyzji sądu nie miałoby sensu, bo w tym sporze liczy się tylko jedna racja. Uważam, że jeżeli jest się w grupie, to trzeba mieć do siebie zaufanie, a w tej sytuacji miałabym z tym problem – zakończyła Danuta Marosz.

Czytaj również

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Kobieta pełna zapału realizuje swoją pasję

Radarowe Wyświetlacze Prędkości pojawiły się w Jedlinie–Zdroju

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~antySLD 15-03-2012 20:23
Pawełek i Maroszowa dostały kopa z SLD, a Nowaczyk ? hipokryzja wałbrzyskiego SLD nie zna granic !
~mama ucznie z likwidowanej szkoly 15-03-2012 21:17
"Mam wrażenie, że nasza obecność na posiedzeniu sądu nie miała żadnego znaczenia, bo decyzja została podjęta wcześniej"-Stefania A bardzo dobrze Wy decyzje o likwidacji mojemu dziecka szkoły tez podjęliście wcześniej nikt się z nami nie liczył. "Okazało się, że tylko jeden punkt widzenia jest brany pod uwagę. Odwoływanie się od decyzji sądu nie miałoby sensu, bo w tym sporze liczy się tylko jedna racja."Danuta To zupełnie tak samo potraktowano Nas- nie pozwolono nam zabrać głosu na sesji rady a przecież dotyczyła nas-naszych dzieci. zachęcam Wszystkich do udziału w referendum obojętnie jakie macie zdanie każdy ma prawo do wypowiedzi.
~ 15-03-2012 21:18
Teraz wstąpią do PO
~zaniepokojony 15-03-2012 21:53
Co czeka Sąd Rejonowy w Wałbrzychu czy zostanie przepisany do Świdnicy . Dlaczego media i nikt nas nie informuje jaki los czeka nasz sąd , ja nie chce aby nasz sąd rejonowy był przepisany do Świdnicy.
~Yossarian 15-03-2012 22:32
Jeśli P. Marosz wstąpi do PO - to utwierdzi wątpiących i niedowierzających, że jest kobietą ..... ( powiedzmy bezpiecznie: łatwo zmieniającą poglądy w zależności od własnych korzyści)
dwunastka 15-03-2012 22:49
Nie pozwolono przedstawić swojego punktu widzenia? Był tylko brany pod uwagę jednej strony punkt widzenia a drugiej nie? Jaka szkoda, co za wielka tragedia Pani Marosz. czy jest nam żal? NIE NIE i jeszcze raz Nie. Tak samo postąpiliście z nami rodzicami i dziećmi z likwidowanych szkół. Nam również nie pozwolono przedstawić swojego punktu widzenia. Kto mieczem wojuje od niego ginie.
~Jasiek 16-03-2012 5:56
Droga "mamo ucznia z likwidowanej szkoły" a czy mnie się kilka lat temu pytał, czy religia w szkole to dobry pomysł? Nie. Moje dzieci zawsze dojeżdżały od małego do szkoły, bo naszą zlikwidowano. I dzieci nieraz czekały na mrozie na ten cholerny autobus. Ktoś myślał o moim wiejskim dziecku? Nie! Bo na tych kilkudziesięciu dzieciach nie można było zbić kapitału politycznego. Panie radne wyrzucono z czego? Z tej partii której minister edukacji (Łybacka) zlikwidowała szkoły zawodowe? Ależ mi strata.
~E 16-03-2012 6:12
ten sąd może był żałosnym przedstawieniem ale na pewno nie mniej niż spektakle w dramatycznym;-0
~ 16-03-2012 7:47
kiedys miałem poglądy lewicowe ale po tym co od kilku lat wyprawia SLD to juz w życiu na nich nie zagłosuje. A to poprostu jest zemsta za glosowaie o grodzkośc
~~~~~~~ 16-03-2012 8:19
Lata mi to.
~Rodzice 16-03-2012 8:20
Panie Marszałku Mołoń zabierz Pan bezpartyjnej marosz dyr teatru .Prosimy
~~jakis pan 16-03-2012 10:47
15-03-2012 21:53 | ~zaniepokojony | IP: *.dialog.net.pl Co czeka Sąd Rejonowy w Wałbrzychu czy zostanie przepisany do Świdnicy . Dlaczego media i nikt nas nie informuje jaki los czeka nasz sąd , ja nie chce aby nasz sąd rejonowy był przepisany do Świdnicy. Odpowiadam: wałbrzyskie media piszą lub mówią to co pozwoli im mówić władza. to jest opinia mojego kolegi dziennikarza, który nie może powiedzieć nic co nie jest zgodne z "duchem władzy". skąd mamy wiedzieć co będzie z sądem, skoro im nie wolno o tym mówić...
~~jakis pan 16-03-2012 10:48
15-03-2012 21:53 | ~zaniepokojony | IP: *.dialog.net.pl Co czeka Sąd Rejonowy w Wałbrzychu czy zostanie przepisany do Świdnicy . Dlaczego media i nikt nas nie informuje jaki los czeka nasz sąd , ja nie chce aby nasz sąd rejonowy był przepisany do Świdnicy. Odpowiadam: wałbrzyskie media piszą lub mówią to co pozwoli im mówić władza. to jest opinia mojego kolegi dziennikarza, który nie może powiedzieć nic co nie jest zgodne z "duchem władzy". skąd mamy wiedzieć co będzie z sądem, skoro im nie wolno o tym mówić...
~Pragmatyk 16-03-2012 11:43
No to już nic szkołom nie pomoże. Pęta partyjne zerwane, wszystkie możliwości nacisku wyeliminowane. Referendum też nic nie da, bo i tak rozstrzygnięcie nastąpi po głosowaniu.
~gg 16-03-2012 12:24
Kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada. Gdzie solidarne oszczędności w "ocalałych szkołach"? Taniej z pustego "molocha" wydzielić pomieszczenia na DOS. Nie wspominając o pustych budynkach. Radni muszą być asertywni, pełni pomysłów, a nie kopać po szfladach z ubiegłego wieku. Uszy do góry i do roboty! Ubliżanie nikomu nie pomoże.
~józek 16-03-2012 14:54
Mam pytanie, czy da się utrzymać stanowisko dyrektora teatru bez POparcia partyjnego?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Włamał się do mieszkania i ukradł sprzęt elektroniczny

Kolejny film będzie kręcony w okolicach Wałbrzycha

Wałbrzyski ZUS dla niepełnosprawnych, czyli „Żyj aktywnie

Miasto chce poczynić kolejny krok ku budowie basenu odkrytego

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu