Czytających: 4692

Wałbrzych / Zgorzelec / Wschowa: Dwie porażki, jedno zwycięstwo juniorów Górnika

Czwartek, 25 marca 2010, 18:57
Aktualizacja: 21:25
Juniorzy koszykarskiego Górnika Wałbrzych w ciągu ostatnich trzech tygodni rozegrali trzy pojedynki. Dwa z nich, z Turowem Zgorzelec oraz Zastalem Zielona Góra, przegrali, natomiast pokonali WSTK Wschowa–Sława.

Młodzi wałbrzyszanie najpierw ulegli na wyjeździe KKS-owi Turów Zgorzelec 78:93. O przegranej naszej ekipy zadecydowała słaba skuteczność rzutowa w pierwszej połowie. Później było już zdecydowanie lepiej, ale dogonić, obecnie szóstą ekipę tabeli, się nie udało.

Tydzień później biało-niebiescy rozegrali we własnej hali spotkanie z trzecią ekipą ligi Zastalem Zielona Góra. Niestety, tym razem wałbrzyszanie zostali rozbici. Przegrali 46:87.

Po dwóch słabych meczach górnicy w końcu się przebudzili i kilka dni temu udało im się pokonać na wyjeździe WSTK Wschowa-Sława. Goście od samego początku prowadzili kilkoma punktami, by z kwarty na kwartę powiększać swoją przewagę. Ostatecznie wygrali 87:73.