MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dwie osoby mają zarzuty w związku z katastrofą budowlaną

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 9 lutego 2013, 10:39
Autor: PAW
Fot. red
W czwartek w Wałbrzychu doszło do katastrofy budowlanej, w wyniku której śmierć poniosło dwóch mężczyzn, a dwóch kolejnych trafiło do szpitala. Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu, w związku z tą katastrofą, już postawiła zarzuty dwóm osobom.

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek tuż po godzinie 9.00 rano. Wtedy na robotników pracujących przy wyburzaniu dawnej fabryki zawaliła się ściana. Pod gruzami znalazło się 4 mężczyzn. Jeden z nich dość szybko o własnych siłach wydostał się spod gruzu. Drugiego znaleźli strażacy i z obrażeniami kręgosłupa trafił on do szpitala. Trzeciego mężczyznę strażacy znaleźli także, ale ten poszkodowany niestety już nie żył. Poszukiwania ostatniego zasypanego człowieka trwały kilka godzin. Wreszcie ratownikom udało się znaleźć tego mężczyznę, który jednak także nie przeżył katastrofy.

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu bardzo szybko wszczęła śledztwo w tej sprawie. Policja zatrzymała dwie osoby, które prokuratura przesłuchała. Na razie postawiono zarzuty dwóm osobom. Jedna ma zarzut spowodowania zdarzenia w postaci zawalenia się budowli ze skutkiem śmiertelnym dwóch osób (grozi za to kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności). Jest to 37-letni mężczyzna, który pracował na budowie i obsługiwał koparkę bez uprawnień do kierowania takim pojazdem. Druga osoba ma zarzut naruszenia przepisów BHP i narażenia pracowników na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu (grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności). W tym drugim przypadku jest to właściciel firmy budowlanej, w której zatrudnieni byli poszkodowani mężczyźni.

Powiatowy Inspektorat Budowlany nadal bada przyczyny katastrofy, ale już wykryte zostały nieprawidłowości, które w efekcie mogły spowodować takie tragiczne zdarzenie. Wiadomo m.in., że roboty były prowadzone bez odpowiedniego nadzoru.

Mężczyźni, którzy zostali poszkodowani w czasie tej katastrofy, pochodzą spoza Wałbrzycha.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ladies Night – wejściówki do wygrania!

Kolejna edycja Mini Setki za nami

"Melodie dla Anny" w Teatrze Zdrojowym

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 10-02-2013 8:43
Dziwię sie, że pracodawca, który świadomie zatrudnił pracownika bez uprawnień dostanie mniej niż ten pracownik.....
~benkmen 10-02-2013 12:10
~ - to nie jest takie proste.Wprawdzie pracodawca może mieć mniej do odsiadki, ale w zakresie roszczeń odszkodowawczych od rodzin ofiar i pokrzywdzonego ( czego prawo nie zabrania) jest już ugotowany finansowo, o ile nie posiadał odpowiedniego OC pracodawcy.
~zyga 10-02-2013 15:44
Wyrazy współczucia dla rodzin poszkodowanych ale nazwanie wypadku przy pracy KATASTROFĄ to chyba lekkie przegięcie.
~DJ 13-02-2013 9:07
dziwie się temu, że nagle zarzuty do operatora koparki który to podczas akcji ratowniczej koparką operował i nadal pomagał. Doświadczenie jest ważne a nie wasze dyplomy z ksero na polibudzie A i pracodawca miał do niego zaufanie. Wyrazy szacunku dla rodziny zmarłych
~ 14-02-2013 9:52
b
~ vv 14-02-2013 9:52
vv
~MJ 14-02-2013 9:53
Zabijmy wszyskich przrzedsiebiorcow

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent Szełemej wysoko oceniony w rankingu Newsweeka

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom Dni Starych Bogaczowic

Dzień Dziecka w Czarnym Borze – zabawa i nauka w jednym

Świadczenie wychowawcze 500+ dla wszystkich dzieci Złóż wniosek przez internet – bez kolejek, wychodzenia z domu, o każdej porze

Poszukują odpowiedniego kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Zdrojowego