MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Dwie nowe nazwy głuszyckich ulic

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Sobota, 8 lipca 2017, 6:45
Autor: red
Fot. UM Głuszyca
W związku z wejściem w życie w ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń zbyteczności publicznej, burmistrz Głuszycy powołał komisję do przygotowania zmian nazw ulic w Gminie Głuszyca.

W skład komisji wchodzą: Wiesława Moździerz - przewodnicząca komisji, Joanna Drzygała – wiceprzewodnicząca komisji, Sabina Jelewska- sekretarz komisji oraz Ewa Dorosz, Janina Czaicka, Stanisław Michalik i Grzegorz Czepil.

Na posiedzeniu w dniu 22 maja komisja dokonała przeglądu nazewnictwa ulic w Gminie Głuszyca. Po zapoznaniu się z opiniami Instytutu Pamięci Narodowej dotyczącymi nazw ulic Pionierów i Dąbrowskiego komisja uznała, że opinie te nie wskazują na konieczność zmian wspomnianych powyżej nazw ulic. Do zmiany nazw ulic komisja wyznaczyła ulice Janka Krasickiego i Adolfa Warskiego.

Biorąc pod uwagę dużą ilość kwiatów upiększających domy mieszkańców wspomnianych ulic, komisja zaproponowała dla ulicy Janka Krasickiego następujące nazwy: Tulipanowa, Storczykowa, Stokrotkowa lub Fiołkowa, a dla ulicy Adolfa Warskiego nazwy: Lawendowa lub Konwaliowa lub Malwowa lub Jaśminowa.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Głuszycyw sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Głuszyca, burmistrz Roman Głód w dniach 1 - 14 czerwca br. zarządził przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami ulic, których nazwy będą zmienione. 12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy odbyło się spotkanie członków powołanej przez burmistrza komisji z mieszkańcami zmienianych ulic. W wyniku przeprowadzonych konsultacji i po przeliczeniu oddanych kart głosowania ustalono, że większość głosujących mieszkańców ulicy Janka Krasickiego opowiedziała się za zmianą nazwy swojej ulicy na Tulipanową. Mieszkańcy ulicy Adolfa Warskiego jako nową nazwę wybrali ulicę Lawendową.

- Wynik przeprowadzonych konsultacji społecznych jest wiążący, o wyborze nazwy ulic decyduje zwykła większość głosów osób uprawnionych do głosowania. Biorąc pod uwagę wynik konsultacji społecznych, Rada Miejska w Głuszycy na sesji w sierpniu podejmie uchwałę o zmianie nazw ww. ulic – informuje przewodnicząca komisji Wiesława Moździerz.

Czytaj również

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Zmarł ksiądz Źrałko

WSSE szkoli zdalnie

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Gres 8-07-2017 7:57
Idiotyczne nazwy.
~yyy 8-07-2017 9:49
Wystarczyło zmienić Janka na Ignacego i nie trzeba by było pieczątek i dowodów zmieniać. Ale to trzeba wiedzieć.
~M-u 8-07-2017 14:26
Pastelowe kolorki i idiotyczne nazwy. Poniżej jest Warszawska więc można było do niej nawiązać i dać krakowska, wrocławska lub inna.
~Niewolnik systemu 8-07-2017 16:59
Szczęśliwym mieszkańcom nowych ulic gratuluję straty czasu i pieniędzy na wymianę dowodów osobistych, paszportów, praw jazdy, dowodów rejestracyjnych itp, z życzliwości informuję, że niedopełnienie obowiązku posiadania prawidłowego adresu w ww. dokumentach jest wykroczeniem za które jest sankcja karna - ludzie przestańcie dawać się ogłupiać.
~olo 8-07-2017 21:53
kretyni lemingowskie debile POwskie Na dzień dzisiejszy nie ma obowiązku meldunkowego . Przy zmianie adresu nie musi byc zmiana dowodu !!!!!!!!!
~afrika bambataa 9-07-2017 0:38
olo durny komuszku pisowski zamknij paszczę bo śmierdzi
~Maciej Łazanek 9-07-2017 13:19
Olo w ogóle nie ma dowodu, tylko jakieś żółte papiery ze zdjęciem na koniu
~michał 10-07-2017 9:04
olo ma racje nie ma obowiązku meldunkowego i nie musisz zmieniać adresu w przypadku zmiany adresu zamieszkania . Ale cóż lemingi swoje wie
~Anka 12-07-2017 19:36
Nazwy ulic durne strasznie. Wiejskie, moznaby powiedziec. A Gluszyca wsia nie jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Opieka nad niepełnosprawnymi

GCB–K teraz online

Sparingi Górnika

Świebodzice mogą – Wałbrzych się nie decyduje

Powiat wspomógł Hospicjum