MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dwaj wałbrzyszanie oskarżeni o zabójstwo mieszkańca Czarnego Boru

Wiadomości: Region
Wtorek, 3 lipca 2012, 6:20
Aktualizacja: 14:03
Autor: opr.red.
Fot. red.
Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował do Sądu Okręgowego w Świdnicy akt oskarżenia przeciwko 34–letniemu Mariuszowi W. i 21–letniemu Bernardowi W. oskarżając ich o brutalne zabójstwo w celu rabunkowym mieszkańca Czarnego Boru.

W śledztwie ustalono, że oskarżeni w dniu 19 października ubiegłego roku w godzinach przedpołudniowych udali się do pokrzywdzonego z zamiarem obrabowania go. Dzień wcześniej oskarżeni, zatrudnieni na budowie nieopodal miejsca zamieszkania pokrzywdzonego, wykonali na jego zlecenie prace związane z pochowaniem psa, który padł tego samego dnia. Przy okazji rozmów z pokrzywdzonym wywnioskowali, że jest on w posiadaniu większej kwoty pieniędzy, gdyż pod koniec września wrócił z wyjazdu zarobkowego zza granicy.

Będąc feralnego dnia w domu pokrzywdzonego w pewnym momencie Mariusz W. zaatakował go od tyłu i powalił na ziemię. Oskarżeni zaczęli dusić ofiarę, a Mariusz W. zadawał mu ciosy w różne części ciała przyniesionym przez siebie młotkiem, żądając wydania pieniędzy. Napastnicy przez dłuższy czas pastwili się nad pokrzywdzonym uderzając go po ciele i twarzy młotkiem, kopiąc i uderzając pięściami, jednocześnie plądrując jego mieszkanie. Oskarżeni opuścili dom kiedy mężczyzna nie dawał już oznak życia. Zabrali ze sobą pieniądze w kwocie 10.000 zł, cztery złote pierścionki, aparat fotograficzny, dekoder cyfrowy i 3 telefony komórkowe.

Jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych sprawcy zostali zatrzymani przez policję i od tego czasu są tymczasowo aresztowani.

Oskarżeni spowodowali u pokrzywdzonego kilkadziesiąt urazów głowy i ciała, które wszystkie łącznie doprowadziły do znacznej utraty krwi, krwawienia do dróg oddechowych i przewodu pokarmowego i licznych zatorów tłuszczowych w płucach, co skutkowało jego śmiercią.

Prokurator uznał, że sprawcy działali ze szczególnym okrucieństwem, zaś Mariusz W. zbrodni dopuścił się działając w warunkach tzw. wielokrotnej recydywy.

Za popełnienie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz w związku z rozbojem grozi oskarżonym kara pozbawienia wolności od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Na ławie oskarżenia zasiądzie także ojciec Bernarda W. – Edward W. , który odpowie za przyjęcie od syna CB radia, wiedząc, że zostało zakupione za pieniądze pochodzące z przestępstwa popełnionego na szkodę mieszkańca Czarnego Boru . Za czyn ten grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Wałbrzyski Aqua Zdrój przyłącza się do akcji "STOP Plastik"

Ta suczka potrzebuje domu na stałe

Noc Muzeów 2019

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~xxx 3-07-2012 8:35
badz sprawiedliwy daj 2 razy dozywocie
~locs 3-07-2012 9:39
za takie coś kara śmierci jak nic
~aa 3-07-2012 10:47
natalia trzymaj sie
~kabaret 3-07-2012 12:09
Mord 19 października, a prokuratura dopiero teraz kieruje akt oskarżenia do sądu???? Sprawa potrwa tez z rok, dwa, to szyderstwo z wymiaru sprawiedliwości. W USA juz w grudniu 2011 byliby skazani.
~n.... 3-07-2012 21:42
To tragediia dla obu rodzin zebrałam się i muszę przez to przejść wiem ze na świecie nie ma sprawiedliwości...może teraz...hmmm...ludzie o takich tragediach dowiadują sir z mediów nie prxupudxcxsjac ze kiedykolwiek może nas to dotyczyc...ktoś napisał żebym się trzymała...trzymam e dzięki rodzicom..nikogo z bliskich uznajomych kol
~n.... 3-07-2012 21:48
To tragediia....i najgorzej cierpią rodziny zarówno pokrzywdzona jak i sprawców..tłumiąc w sobie ból jak ciężko mi jest uśmiechem pokazuje ze nie załamuje się .bo nie wolno... Wwytrwałości tego sobie życzę...
~n.... 3-07-2012 21:52
To tragediia....i najgorzej cierpią rodziny zarówno pokrzywdzona jak i sprawców..tłumiąc w sobie ból jak ciężko mi jest uśmiechem pokazuje ze nie załamuje się .bo nie wolno... Wwytrwałości tego sobie życzę...
~ 8-07-2012 15:30
Mam nadzieje ze zgnija w lochu
~ja 5-04-2013 0:25
Natalko przykro mi bardzo ale trzymaj sie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bili go butelką i metalową rurką

Miasto chce poczynić kolejny krok ku budowie basenu odkrytego

DTMZ robił porządki w Rząsinach

Doktor Henryk Maciąg „Zasłużonym dla Miasta Wałbrzycha”

Wałbrzych pełen alimenciarzy