MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

"Dwa Żywioły" w Hali Stulecia

Wiadomości: Wrocław
Wtorek, 29 września 2015, 6:30
Aktualizacja: Środa, 30 września 2015, 7:24
Autor: FS
Fot. Robert Bajek
W minioną niedzielę we wrocławskiej Hali Stulecia odbył się Koncert Nadzwyczajny "Dwa Żywioły", w którym wystąpiła Aleksandra Kurzak i Krzysztof Cugowski z towarzyszeniem Chóru Filharmonii Lubelskiej, Lwowskiego Akademickiego Chóru Męskiego "Dudaryki" i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją Jerzego Koska i Szymona Makowskiego.

Było to muzyczne święto nie tylko dla koneserów muzyki operowej. Artyści zaprezentowali hity operowe, operetkowe, musicalowe a utwory kojarzone z Krzysztofem Cugowskim można było usłyszeć w specjalnie na ten koncert stworzonych aranżacjach na orkiestrę symfoniczną. Absolutną nowością były oryginalne duety, których w takim składzie nigdy wcześniej nie można było usłyszeć. Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z takim połączeniem – najwyższej światowej klasy śpiewaczka operowa wspólnie z niesamowitym głosem polskiego rockmana-legendy stworzyli niesamowite wydarzenie. Dodając do tego akompaniament Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej, partie chóralne oraz oprawę wizualną można powiedzieć tylko jedno – czegoś takiego jeszcze nie było. Na wielopoziomowej scenie wystąpiło w sumie ponad 120 osób.

Aleksandra Kurzak to światowej sławy, absolutnie najlepsza polska śpiewaczka operowa. Regularnie występuje na najważniejszych scenach i estradach świata, takich jak: Metropolitan Opera w Nowym Jorku, La scala w Mediolanie czy Covent Garden w Londynie. Jako pierwsza Polka w historii wokalistyki podpisała ekskluzywny kontrakt z firmą fonograficzną DECCA i w sierpniu 2011 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta Gioia!. Następnie ukazała się płyta Bel Raggio z ariami Rossiniego oraz Hej Kolęda! z najpiękniejszymi polskimi kolędami. Jej płyty zdobywały tytuły Platynowej i Złotej Płyty. Bardzo rzadko można ją podziwiać na polskich scenach, tym bardziej jest to niesamowita okazja, usłyszeć ten anielski głos i to w mieście z którego pochodzi i z którym jest duchowo związana.

Krzysztof Cugowski to ikona polskiego rocka. Przez wiele lat wspólnie z zespołem Budka Suflera tworzył niezapomniane przeboje takie jak „Takie Tango”, „Bal Wszystkich Świętych” czy „Jest taki samotny dom”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów rockowych. Na koniec kariery z Budką Suflera w 2014 roku został odznaczony przez Prezydenta Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla polskiej kultury i za osiągnięcia w pracy artystycznej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak wykonali budżet?

Festiwal już w sobotę

Nowe eksponaty

Z nowym programem

Radny straci mandat?

Dotacja na projekt dla "Młodego Artysty"

Blues po wałbrzysku

Życzenia na rocznicę