Tarnów: Dwa zwycięstwa nie wystarczyły do awansu

Poniedziałek, 10 maja 2010, 20:12
Aktualizacja: 20:13
Kadeci wałbrzyskiego Górnika, mimo dobrej gry, nie awansowali do półfinału
Podczas turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski kadeci wałbrzyskiego Górnika po porażce z Unią Tarnów 64–95 w dwóch kolejnych spotkaniach zaprezentowali się zgoła odmiennie i odnieśli dwa zwycięstwa. Górnik nie awansował jednak do kolejnego etapu mistrzostw, bo miał najgorszy bilans małych punktów.

Inauguracyjne spotkanie nie poszło po myśli wałbrzyszan. Ulegli oni gospodarzom turnieju ćwierćfinałowego, ekipie Unii Tarnów 64-95.

W następnych dniach zobaczyliśmy na parkiecie zupełnie inną drużynę Górnika. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy walczyli o każdy metr boiska i przyniosło to spodziewane efekty. Najpierw Górnik pokonał 95-85 Hartwig Katowice. Spotkanie było dość wyrównane. Do przerwy wałbrzyszanie prowadzili 46-41. W drugich 20 minutach zespół z Katowic starał się dogonić wałbrzyszan, ale ostatecznie zwycięstwo Górnika stało się faktem. W tym meczu świetną skutecznością popisali się Murzacz, Łozowicki i Rostkowski.

W ostatnim meczu turnieju Górnik skazywany na porażkę sprawił miłą niespodziankę i pokonał wyżej notowanego rywala, jakim była drużyna Czarnych Słupsk. Wprawdzie w pierwszej kwarcie Słupsk osiągnął sporą przewagę, ale do przerwy Czarni prowadzili jedynie 49-45. W drugiej połowie to zawodnicy Górnika wykazali się lepszą skutecznością i przede wszystkim lepszą grą defensywną i wygrali cały mecz 91-89. Znów najskuteczniejszy w naszych szeregach był Murzacz, a dzielnie w zdobywaniu punktów wspomagał go Krystosiak.

O końcowej klasyfikacji turnieju zadecydowały małe punkty, bowiem po dwa zwycięstwa w rozgrywkach miał Górnik, Unia Tarnów oraz Czarni Słupsk. Awans do kolejnego etapu wywalczyły tylko dwa zespoły. Z małych punktów wyszło, że najgorszy bilans mają nasi gracze. Porażkę z Unią Tarnów można było kalkulować. Szkoda jedynie, że Górnik przegrał ten mecz aż 31 punktami, bo okazało się, że to właśnie małe oczka zadecydowały o kolejności. Niemniej występ koszykarzy Górnika należy ocenić wysoko. Pokazali, że drzemie w nich spory potencjał i w przyszłości zespół seniorów Górnika może mieć dużą pociechę z tych nastoletnich koszykarzy.

Górnik Wałbrzych – Hartwig Katowice 95-85 (21-18, 25-23, 21-24, 28-20)

Górnik: Murzacz 27, Łozowicki 26, Rostkowski 20, Pawlikowski 11, Krystosiak 7, Pabisiak 2, Leszczyk 2.

Górnik Wałbrzych - Czarni Słupsk 91-89 (18-29, 27-20, 19-20, 27-20)

Górnik: Murzacz 22, Krystosiak 22, Łozowicki 14, Pawlikowski 14, Rostkowski 11, Pabisiak 5, Ciuruś 3.