MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Dwa światy w WOK – u

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 17 września 2010, 12:38
Aktualizacja: Sobota, 18 września 2010, 8:36
Autor: Sven
Fot. Krzysztof Żarkowski
Tradycją Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego są zdjęciowe relacje z wakacyjnych wypraw członków klubu. Tym razem zostały przedstawione „Kontrasty Wschodu” Macieja Simma i „Światło Północy” Rafała Żaka.

Rafał Żak fotografował Islandię. Skoncentrował się na tamtejszej przyrodzie, a pretekstem do wyjazdu w tę daleką i kosztowną podróż, był ptak – maskonur, który mu się bardzo podoba, więc chciał go zobaczyć w naturalnym środowisku. Ciekawy fotoreportaż jest wynikiem wielogodzinnych górskich wędrówek. Duży wpływ na efekt końcowy miała pogoda, która czasem nie pozwalała na dłuższy pobyt w jakimś miejscu, ale innym razem sprzyjała zrobieniu niepowtarzalnego ujęcia.

Maciej Simm wybrał się na Ukrainę. Jak sam przyznał, nie była to wyprawa obserwującego, analizującego i układającego opowieść fotografika. Fotografował będąc na „kolejowej” wycieczce po Ukrainie jako turysta. Udało mu się jednak utrwalić to, co zawarł w tytule – kontrasty. Między wschodnią i zachodnią Ukrainą oraz Krymem, który jest zjawiskiem geograficznie i kulturowo wyjątkowym.

Tego typu prezentacje mają charakter otwarty i zawsze przyciągają amatorów ciekawej fotografii oraz osobistych refleksji ich autorów.

Czytaj również

Dzień Teatru Publicznego

Boguszowskie biblioteki działają

Noc Muzeów online

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Rebel Yell 17-09-2010 13:45
No no żaku znowu zaskakujesz :)
~photorav.pl 19-09-2010 0:47
małe sprostowanie; maskonur był celem udania się na Látrabjarg, na Islandię pojechałem, bo tam nie byłem :) rafał żak

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych Centrum

Raport prezydenta

Wraca kino plenerowe

Kino "Zdrowie" online

Wracają połączenia