Czytających: 5119

Spała: Dwa medale lekkoatletów Górnika na Mistrzostwach Polski

Wtorek, 1 lutego 2011, 15:33
Aktualizacja: 19:58
W Spale odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkoatletyce. Dwa medale z tej imprezy przywieźli lekkoatleci wałbrzyskiego Górnika.

Srebrny medal w pchnięciu kulą juniorek młodszych wywalczyła Katarzyna Kozera. Lekkoatletka Górnika już w pierwszym rzucie pchnęła kulą na odległość 11.20. Kozera była bardzo bliska wywalczenia złota, bowiem ten rzut dawał jej prowadzenie do ostatniej serii. W ostatnim swoim rzucie rekord życiowy pobiła Joanna Kijanka. Reprezentantka MKS-MOS Płomień Sosnowiec pchnęła kulą na odległość 11.43 i wywalczyła złoto.

Brązowy medal ze Spały przywiozła natomiast Aleksandra Okonowska, która startowała w wieloboju (5 konkurencji) w kategorii juniorek młodszych. Okonowska w biegu na 60 m przez płotki uzyskała czas 9.09 (2 .miejsce). Nasza reprezentantka słabo spisała się w skoku wzwyż. Pokonała wysokość 142 cm (12. miejsce). Zdecydowanie lepiej powiodło się jej w pozostałych konkurencjach: pchniecie kulą 9.55 (4. miejsce), skok w dal – 5.04 (rekord życiowy – 3. miejsce), bieg na 800 metrów – 2.37.51 (5. miejsce). W punktacji ogólnej zwyciężyła Marika Marlicka z Agrosu Zamość – 3391 pkt. Srebro wywalczyła Klaudia Muchlada z MKS Tomaszów Mazowiecki – 3189 pkt., a Aleksandra Okonowska zdobyła brąz z 3097 punktami na koncie.

Oprócz naszych juniorek młodszych w Spale wystąpili też, z mniejszymi sukcesami, inni lekkoatleci wałbrzyskiego Górnika.

W biegu na 1500 metrów juniorów Paweł Zamielski z czasem 4.09.90 zajął 13. miejsce. W biegu na 600 metrów juniorek młodszych wystartowała Roksana Gawron. Wałbrzyszanka z czasem 1.45.87 została sklasyfikowana na 20. miejscu. Klaudia Terlikowska wystartowała w biegu na 60 m przez płotki w kategorii juniorek młodszych. Lekkoatletka Górnika ustanowiła rekord życiowy z czasem 9.28, co dało jej 10. miejsce w mistrzostwach. Wreszcie w biegu na 1000 metrów reprezentował nas w kategorii juniorów młodszych Daniel Jura. Osiągnął on rezultat 2.49.73 i zajął ostatecznie 13. lokatę.