MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dwa lata rządów Romana Szełemeja

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 30 maja 2013, 6:59
Aktualizacja: 18:32
Autor: PAW
Fot. PAW
Minęły właśnie dwa lata od czasu, kiedy stery nad miastem objął Roman Szełemej.

Dziś prezydent Szełemej podsumował w obecności lokalnych mediów dwa lata swoich rządów.
- W październiku 2011 roku przedstawiłem stan miasta i zaprezentowałem również plan naprawy złej sytuacji – mówi Szełemej. – Wiedziałem od początku, że musimy pracować szybko i skutecznie, bo oczekiwania wałbrzyszan były bardzo duże. Myślę, że około 80-90 procent moich zapowiedzi z października 2011 roku, udało się wykonać. Duża w tym zasługa moich współpracowników. Miasto, które było na ewidentnym zakręcie, zaczęło się rozwijać i idzie w dobrym kierunku

Grodzkość:

- Odzyskanie grodzkości przez Wałbrzych było najważniejszym zadaniem, jakie miałem do zrealizowania. Było wiele wątpliwości, czy ta zmiana nie wpłynie niekorzystnie na funkcjonowanie miasta, ale po pół roku od odzyskania grodzkości mogę śmiało powiedzieć, że ta zmiana przebiegła wzorowo. Miasto funkcjonuje należycie. Pytam, gdzie są ludzie, którzy krytykowali ten pomysł – przewodniczący rady powiatu poprzedniej kadencji i zarząd powiatu poprzedniej kadencji – mówi prezydent.

Drogi:

- Drogi w Wałbrzychu były w fatalnym stanie. Podjąłem od razu konkretne kroki, by tę sytuację systematycznie zmieniać na lepsze. Wystarczy tylko powiedzieć o remontach, które już wykonaliśmy oraz o tych, które są w trakcie remontu: Broniewskiego, Pługa, Gdańska, Uczniowska, Świdnicka, Wieniawskiego, Strzegomska, Kopernika, 11 Listopada, Sokołowskiego, Makuszyńskiego. Wkrótce rozpoczną się kolejne remonty: Wysockiego, Wrocławska, Armii Krajowej, Sikorskiego – wylicza Szełemej.

Komunikacja miejska:

- Kiedy przychodziłem do Ratusza, MPK postawiono w stan upadłości, po wałbrzyskich drogach jeździły stare autobusy, na każdym kroku spotykałem się ze skargami ze strony mieszkańców na złe funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Nie było wizji rozwoju. Teraz mamy najnowocześniejszy w Polsce tabor autobusów, zero skarg i nowoczesną komunikację, której zazdroszczą nam inne miasta – mówi prezydent.

Edukacja:

- W mieście były dwa żłobki. Ogólnie było wiele narzekań na brak odpowiedniej liczby miejsc w żłobkach. Wybudowaliśmy żłobek przy ulicy Kasztelańskiej oraz przy ulicy Niepodległości, a wkrótce uruchomiony zostanie żłobek przy Giserskiej. Tam opiekę znajdzie łącznie 175 dzieci – twierdzi Roman Szełemej.

Gospodarka mieszkaniowa:

- Sytuacja mieszkaniowa wałbrzyszan jest tragiczna. Sytuacja ta poprawia się dzięki podjętym przeze mnie i współpracowników działaniach, ale nadal mamy wiele do zrobienia. Oddaliśmy ostatnio 13 mieszkań przy ulicy Rolniczej, wkrótce oddamy 36 nowych mieszkań przy Drzymały, a w najbliższych miesiącach ruszy budowa nowych mieszkań przy Staszica, Wiejskiej i Jana Pawła II. Postanowiliśmy również, że stare budynki będziemy stopniowo wyburzać. Wytypowaliśmy około 120 budynków, które nie nadają się do remontu i należy je wyburzyć, bo zagrażają bezpieczeństwu ludzi, którzy w nich mieszkają i psują wizerunek miasta. Zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych wałbrzyszan to jedno z ważniejszych zadań, jakie przede mną stoi w najbliższych miesiącach – ocenia sytuację mieszkaniową prezydent.

Renowacja i modernizacja parków miejskich:

- Oblicze Parku Jana III Sobieskiego zmieniło się diametralnie. Poprawia się również wygląd parków na Sobięcinie, Rusinowie i na Skweru Sybiraków, bo toczą się tam prace związane z higieną i pielęgnacją drzew – mówi Szełemej.

Aqua Zdrój i Stara Kopalnia:

- To dwie inwestycje, które zastałem jako prezydent. Prace przy Aqua Zdroju od początku nie toczyły się zgodnie z przewidywaniami, ale na szczęście najgorsze mamy już za sobą, znany jest termin otwarcia kompleksu i mam nadzieję, że będzie on cieszył wałbrzyszan. Natomiast decyzja o budowie Starej Kopalni zapadła w 2007 roku. Zakończenie tej wielomilionowej, niedoszacowanej na początku inwestycji, jest planowane na koniec 2014 roku. Na inwestycje miejskie w tym roku zaplanowaliśmy w budżecie miasta 107 milionów złotych. Zadłużenie Gminy Wałbrzych wynosi 37 procent, a w porównaniu Wrocławia ponad 60 procent – wylicza prezydent.

Centrum Pulmonologiczne i Zamek Książ:

- Budowa Centrum leży mi na sercu i w grudniu 2013 roku to Centrum zostanie oddane do użytku. To nowoczesny ośrodek leczenia dla górników z Wałbrzycha i okolic. Tymczasem remont III piętra Zamku Książ był konieczny. Ponadto udało nam się odkupić Palmiarnię i teraz będziemy ją stopniowo modernizować – twierdzi Roman Szełemej.

Rewitalizacja Starego Miasta:

- Odremontowaliśmy Pasaż Okrężny, zmodernizowaliśmy plac Teatralny, Centrum Aktywności Lokalnej, wkrótce BWA będzie miało nową salę wystawową w centrum miasta, a czekają nas: modernizacja placu Magistrackiego i ulicy Rycerskiej. Rewitalizacja tego rejonu miasta to proces długofalowy. Chodzi nie tylko o rewitalizację infrastruktury. Zależy nam również na tym, by większość kluczowych instytucji kulturalnych w mieście znajdowało się w centrum. Musimy zdawać sobie sprawę, że handel w centrum dużych miast zanika. Wałbrzycha nie zaczną nagle odwiedzać miliony turystów, ale powinniśmy stworzyć wałbrzyszanom miejsca w centrum, gdzie będą mogli odpocząć, napić się kawy, pójść do filharmonii czy teatru – uważa prezydent.

Centrum Kultury im. Wałbrzyskich Górników (GDK):

- Ta inwestycja warta 90 milionów złotych to nie tylko odbudowa pięknej architektury, która poprawi wizerunek Śródmieścia, ale także będzie to miejsce, gdzie będą mogły odbywać się imprezy kulturalne na dużą skalę. Chcemy zagospodarować również tereny wokół dawnego GDK-u i spowodować, żeby były to tereny atrakcyjne dla wałbrzyszan. O dofinansowanie na to zadanie będziemy się starali ze środków pozabudżetowych, bo zdaję sobie sprawę, że Wałbrzycha nie stać, by samodzielnie sfinansować to zadanie – mówi Szełemej.

Sportowy Wałbrzych:

- Dużą rolę przywiązuję do rozwoju sportu w Wałbrzychu, do budowy ścieżek rowerowych. Już 1 czerwca oddamy do użytku kolejną ścieżkę rowerową – na Podwalu. Już mamy w planach stworzenie kompleksu sportowego w dzielnicy Nowe Miasto. Jest tam piękna hala, a naszym zamierzeniem jest utworzenie w tym miejscu boisk i stadionu lekkoatletycznego. W tym roku skoncentrujemy się głównie na pracach projektowych i być może na robotach ziemnych – mówi z wiarą w głosie prezydent.

Aglomeracja Wałbrzyska:

- To pionierska inicjatywa, w której obecnie uczestniczy 16 gmin. Chodziło nam o zawiązanie współpracy z sąsiednimi samorządami. Wcześniej byliśmy kompletnie zdezorganizowani. Teraz będziemy wspólnie aplikować o środki na inwestycje.

Czytaj również

Robert Biedroń z krótką wizytą w Wałbrzychu

Miasto chce poczynić kolejny krok ku budowie basenu odkrytego

Zostań krawcem

Komentarze (57) Dodaj komentarz

~crs 29-05-2013 16:58
Nic dodać nic ująć brawo Panie Prezydencie za te dwa ciężkiej ale jak i owocnej pracy na terenie zdegradowanego Walbrzycha. Niech teraz wypowiedzą się państwo Rosiakowie oraz inni polityczni klakierzy którzy rządzili miastem przez kilkanaście lat nieudolnie powodując zapaść wizerunku naszego miasta na tle innych dużo mniejszych miast w Polsce. Liczę tylko na przemyślane komentarze na tym forum a nie wpisy dzieci neostrady.
~Brawo! 29-05-2013 17:43
Panie Romanie, doceniamy i cieszymy się! Niech Panu starczy sił na resztę!
~nosferatu 29-05-2013 17:59
To najlepszy prezydent po 1989 roku, dokonał niemożliwego - odzyskał grodzkość, miasto powoli, ale jednak zmienia się. Niestety nawet najlepszy ma szramę na wizerunku, w przypadku doktora szramą są zlikwidowane szkoły. Mimo wszystko, jeżeli wystartuje w następnych wyborach ma mój głos.
~Wielgus71 29-05-2013 18:13
Ze o ścieżce rowerowej dookola Podzamcza i dalej, mam nadzieje, na strefe, nie wspomnę. Brawo. Tak jak uważam, ze Piotr Wielki zmarnował 8 lat mieszkańców i miasta i powinien za to wylądować w kryminale, tak obecny prezydent nie ..........się po krzakach i widać efekty. Brawo, oby tak dalej, moze to miasto za następnych kilka lat będzie normalnym miejscem do mieszkania.
~ 29-05-2013 18:25
Gratulacje! w 100% popieram poprzednika. Jeśli ktoś uważa, że w Wałbrzychu się nic nie dzieje, to niech sobie przypomni co było 3 lata temu. Dziękujemy Panie Prezydencie za te 2 lata i liczymy, że będzie ich więcej!
~lucha1 29-05-2013 18:40
Brawo Panie Prezydencie.2 lata naprawdę udane.
~Cudownie 29-05-2013 18:53
Cudownie tu jest cudownie, cudownie, cudownie jak w raju, ochhh romanie
~Riczi W-CH 29-05-2013 19:05
Wałbrzych pięknieje z dnia na dzień,to naprawdę jest dobry Prezydent dla naszego miasta-BRAWO! A Rosialdy, to cały czas nadają na Tv , jaki to prezydent jest be...
~bolo 29-05-2013 19:45
narazie nie ma co gratulowac ale zrobił Pan wiecej przez 2 lata niz cała reszta wczesniej razem wzięci
~ 29-05-2013 19:54
Rosiakowcy, tylko narzekać potraficie.Sami się bierzcie za coś porządnego.
~neo 29-05-2013 20:13
super!!! Panie Prezydencie ja również tak jak poprzednicy nie napiszę nic nowego,jest Pan spoko gośc
~jasiek 29-05-2013 20:35
Sukcesy to też odsunięcie innego Romka i Pana od kamerek w mieście:)
~~~~~~~ 29-05-2013 20:50
Dobre dwa lata.Naprawdę GUT JOB !!
~ja 29-05-2013 20:52
"Brawo", "Wielgus71", "~" i "Riczi W-CH" jesteś żałosny. Cztery nicki, a ten sam adres IP. A co do prezydenta, jest OK.
~Jakubek1993 29-05-2013 20:56
Tak a Rosiak tak intensywnie pracował w powiecie że go za nadużywanie L4 wywalili.A temu prezydentowi należą się brawa w końcu odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku.Jak to powiadają tu na razie jest ściernisko ale będzie San Francisco.
~Baba 29-05-2013 20:59
Dziękujemy, trzymamy kciuki i prosimy o więcej. Wałbrzych i większość mieszkańców liczy na Pana:)
~wysiedlić kogo trzeba 29-05-2013 21:11
żeby tak rosiaków mozna wysiedlić to byloby jeszcze lepiej.A tak powaznie to Prezydent sam sie broni tym co zrobil przez te dwa lata.Nic dodac nic ująć.Brawo!
~djsienko 29-05-2013 21:26
Temat: Edukacja - ani słowem nie wspomniano o likwidacji wałbrzyskich szkół przez ekipę doktorka... Likwidując te placówki oświatowe władza lokalna dobitnie pokazała jak pojmuje pojęcie "edukacji".
~ 29-05-2013 21:41
to fakt zrobił wiele wielki szacunek lecz ja i tak już z stąd wyjeżdżam z powodu braku pracy
~abc 29-05-2013 21:44
pieski szelemeja szczekaja, a szelemej klamczuszekj klamie dalej panie szelemejnie klam pan bo za 2 lat zostanie pan tylko z medikiem bez szpitala
~księgowy 29-05-2013 21:47
Myślicie że Księgowy pohejtuje Romana? Nie dzisiaj.Roman sam się hejtuje więc ja nie muszę.
~stas 29-05-2013 21:48
znam longina i iem ze za to co mowicie mozecie go pocaloac go w ......, jego i pana kwiatkoskiego
~Lena 29-05-2013 22:44
Na temat edukacji nikt nawet nie wspomniał, bo to niewygodny temat. A tu trzeba lukrować ile się da! Niestety ten pan robi to co do niego należy i bierze za to duże pieniądze. Co do komunikacji to nie jestem pewna czy wszystko jest ok? Skarg nie brakuje.A repertuar komentatorów - bardzo oklepany!
~Corleone 29-05-2013 23:29
to co robi prezydent to jest norma.Za to bierze kasę na która się składamy.Chciałbym aby klakierzy napisali coś o poprzednim guru a nie o Rosiakach.Poprzedni guru był też z PO więc proszę napiszcie o różnicach w sprawowaniu rządów przez obecnego i byłego prezia.To będzie o wiele ciekawsze niż wywlekanie ciągle na wierzch Rosiaków którzy będąc w opozycji mogą tyle co nic.
~krychna 30-05-2013 0:29
Zapewne jest za co chwalić, a co największym chyba kompleksem leśnym Wałbrzycha a mianowicie terenem gdzie jest Mauzoleum lub jak kto woli Wzgórze piątego festiwalu.Jest to teren bardzo zaniedbany.Jak również zamknięcie szkoły 12,która była po remoncie zaplecza sanitarnego i miała nowe ogrzewanie olejowe, a 5 pochłania coraz to większe koszty remontu i końca nie widać jak i to, że nie była przygotowana na tak dużą ilość uczni. Na koniec dzięki wspólnotom mieszkaniowym większość budynków jest coraz ładniejsza, bo tam gdzie nie ma wspólnot budynki są jak dawniej bardzo zaniedbane.
~csr 30-05-2013 0:58
ksiegowy - ty naprawde jestes az tak naiwny iz sadzisz, ze ktokolwiek tu czeka na twoja codzienna porcje wypocin? a jesli tak, to chyba tylko po to, by poprawic sobie humor po ciezkim dniu. poza tym pisanie o sobie w trzeciej osobie, swiadczy o ewidentnych problemach psychicznych.
~csr 30-05-2013 1:04
a od ksiegowego i tak lepsi sa klakierzy, piszacy peany pochwalne i laurki ku czci prezia. jedni i drudzy siebie warci.
~roberts 30-05-2013 6:40
Wszystko wspaniale tylko nie zapominajcie drodzy mieszkańcy w jakich okolicznościach Pan Szelemej objal urząd Prezydenta. To dzięki aferze korupcyjnej i ujawnieniu jej w mediach,prokuraturze,Piotr Kruczkowski odszedł ze stanowiska. Dzięki temu Doktor Szelemej może działać i rozwijać miasto bo gdyby nie ta afera kruczek nadal by tkwił na stołku i kolesie mieliby się dobrze
~lucha1 30-05-2013 7:01
Rosiakowe psiaki, tylko szczekać potrafią.
~ratuszowy kot 30-05-2013 10:25
Miau, miau!
~rysiu z klanu 30-05-2013 10:35
Tak wspominacie o tej edukacji ale roman nie zlikwidował wszystkich. Zamkniecie niektórych z nich było podyktowane sytuacją ekonomiczną i dzieje sie tak w całej Polsce i dziać sie będzie bo dzieci wciąż jest za mało. Szkoły rywalizuja miedzy sobą w walce o ucznia i wygrywaja te które maja więcej do zaoferowania, te mało efektywne będa likwidowane i tu tez jest troska o edukacje. Dlaczego ludzie nie raz potrafią dojeżdżać z bardzo daleka do dobrych szkół, dlaczego istnieją akademiki (wiem że to przykład troche oderwany od podstawowej edukacji ale pokazuje pewien proces).
~nosferatu 30-05-2013 10:40
Zadziwia mnie mała ilość negatywnych komentarzy. Osoby takie jak @lena, twierdzą, że leje się lukier. Moja droga, a może ludzie naprawdę są zadowoleni ? Remontuje się drogi, park Sobieskiego itd. itp Nie podoba się, no cóż, nawet Jezus nie uszczęśliwił wszystkich.
~mieszkanka 30-05-2013 10:57
tak brawo za niedostanie dotacji na przystanki autobusowe za likwidacje szkol za nieskończona stara kopalnie za remont świdnickiej który końca nie ma- sam prezydent wymienia ze to wszystko jego zasługi to po co ludzie z zarzadu drog sa ? pomocnicy pomocników komisje i inne wymysły na które idzie kasa??? a ci co piszą o TZW ROSIAKACH.... jesteście żałośni - ten artykuł ich nie dotyczy - powinni was za szczekanie ściągnąć!!!a NAJWIĘKSZA CHLUBA prezydenta to..... HUCZNIE OBIECYWANE ZAMKNIĘCIE MO-BRUK-u!!!! Dziekujemy dziekujemy
~A SZKOŁY ? 30-05-2013 13:05
POzamykał dzieciom szkoły a otwiera żłobki dla niżu demograficznego-dziwne.A BEZROBOCIE wciąż rośnie i młodzi wieją z miasta.Ludzie to tylko pionki dla tego pana.
~DPS-y 30-05-2013 13:14
gdzie sie zapodziały obiecane domy opieki społecznej?a budynki niszczeją,mieszkancy czekają.Obiecanki-cacanki...
~SUPER 30-05-2013 13:33
PREZYDENT SZEŁEMEJ BARDZO DUŻO ZROBIŁ PRZEZ TE 2 LATA I TO SIĘ NIE PODOBA ROSIAKOM AWANTURNIKOM KTÓRZY OD 1998 ROKU NIC NIE ZROBILI.
~CCC 30-05-2013 13:56
z tego co powiedział Szela nasz, to jest wspaniale w tym mieście
~ 30-05-2013 14:24
Najlepszy prezydent, jakiego mieliśmy.
~JG 30-05-2013 14:25
Po P. Kruczkowskim, który prezentował totalne dno, każdy prezydent wyda się gigantem
~abc 30-05-2013 14:39
szczekaj dlej szelemejowy piesku szczekaj
~lucha1 30-05-2013 14:45
Mieszkanka. Jesteś żałosna, a Rosiaki to mi mogą, tak jak i ty.........
~ 30-05-2013 15:28
Panie Prezydencie, na początku Pana prezydentury podchodziłem raczej sceptycznie, a dzisiaj jestem pełny optymizmu co do naszego miasta. Dziękuję
~kumpel ryśka z klanu 30-05-2013 15:39
Trochę Szełemej zrobił,ale ja bym zrobił jeszcze więcej. Dajcie mi władze a na szczyty was zaprowadzę
~księgowy 30-05-2013 18:03
Nie mogę się powstrzymać i skomentuję Was tak; Demokracja w której możliwość głosowania mają osoby o dochodach orientacyjnie nie przekraczających 2go progu podatkowego to najgorszy ustrój polityczny świata. Osoby mniej zamożne mają generalnie mniejsze pojęcie o tym co dobre dla otoczenia.
~ika 30-05-2013 20:22
Brawo Panie Prezydencie wprawdzie wpada Pan w samouwielbienie ale faktycznie jest Pan jak do tej pory najlepszym Prezydentem Wałbrzycha i za to Panu dziękuję bo kocham swoje miasto.
~Lena 30-05-2013 20:28
Przykro mi nosferatu, ale widocznie niewiele potrzeba ludziom do szczęścia- wystarczy jeden Roman. Poza tym tak się składa, że w moim bliższym i dalszym otoczeniu nie ma ludzi zachwyconych tym panem. Ale przyznać muszę jedno - udało mu się stworzyć wrażenie, że robi wiele wspaniałych rzeczy. Ale to jest tylko wrażenie.
~77 31-05-2013 20:19
Dwa lata rządów Romana Szełemeja i Mobruk dalej hula ha ha ha
~Piskorz 31-05-2013 21:32
Nie chwalcie dnia, przed zachodem słońca. Księgowy, jaka demokracja, widzisz w Sejmie Posłów o dochodach poniżej drugiego progu podatkowego, zanim zostali wybrani. Tryb ustalania list wyborczych jest demokratyczny, tzw. spadochroniarze na listach to też demokracja, itd... ponad połowa nie darzy zaufaniem żadnych kandydatów i nie uczestniczy w wyborach. To jest tragedia dla państwa demokratycznego, no ale kto jest winny?
~PORAŻKA 1-06-2013 6:49
Ile płacą za lizusowstwo?Bo wokół mnie i w moim środowisku wszyscy przeklinają te rządy i spadają z tego miasta,NO,CHYBA,ŻE O TO CHODZI.
~Jakubek1993 1-06-2013 10:17
Jak to powiadają punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Jeżeli chodzi o remont ulicy Świdnickiej to warto podkreślić że rozpoczął się on w chwili w której zarządcą drogi było DSDiK. A opóźnienia wynikają z zimy i jak dla mnie z zbyt małego nakładu ludzi i sprzętu.Ale z tym to już raczej do wykonawcy drogi.I oceniam jego rządy przez pryzmat mieszkańca okolic Wałbrzycha.Może i zlikwidował szkoły m.in PSP 31 z którą byłem związany.Ale jedna rzecz nie może przekreślać całokształtu.Drogi w końcu w Wałbrzychu doganiają Europe.
~Edukacja 1-06-2013 18:48
Gratulacje za EDUKACJĘ,likwidacje szkół bez sensu...
~ 1-06-2013 19:03
bezsensu to tu myslicie, ktoś pisze o mo-bruk tylko, ąe to mieszkańcy z najbliższej okolicy mo-bruku wypieli się na referendum które unieważniono, a ten czy ta ,,PORAŻKA" pisze, ze jego otoczenie jest na nie, że jakaś porażka?!? bo jak siedzisz pod bramą i pijesz piwko i nic po za tym to co ty chcesz więcej, że ci monopol pod bramą postawię, wszyscy co tu nażekacie to poza swoim bagnem świata nie widzicie.
~obserwator 2 1-06-2013 21:28
Obecny prezydent pokazuje jaki był słaby jego poprzednik.Tak czy inaczej mydli wam oczy. Ma na swej drodze biernych i miernych przeciwników w mieszkańcach wałbrzycha. Którzy są odurzeni oparai z MO-BRUKU i zatracili zdrowy rozu już dawno.
~MATOŁY 2-06-2013 7:57
TYLKO MATOŁY LIKWIDUJĄ DOBRE I PRZYJAZNE SZKOŁY!
~ 2-06-2013 11:28
coś wam tu niegra, czy ten artykuł nie powinien być w najczęściej czytanych?
~Grazyna 3-06-2013 3:47
nie chcemy takiego prezydenta jak Roman Szełemej. to ten pan nie paci wyknawcom Aquaparku za wykonana pracę. Doprawdy nie rozumiem dlaczego z taka nienawiścią atakujecie Rosiaków. Jak można nie widzieć że Wałbrzych nie był tak zniszczony jak dzisiaj nawet po wojnie. Za decyzje prezydenta i radnych semaforów zapłacą sami Wałbrzyszanie.
~jędrek 11-06-2013 5:58
Nic ująć nic dodać , Wałbrzych pod rządami Szełemeja po dwóch latach zmienił się i zm ienia sie na lepsze a szczekacze typui Pani Rosiak i inni już od dawna maja coraz mniej wielbicieli ale tu nie chodzi o Rosiaków ale o nasze miasto i na reszcie jest prezydent , który dba o miasto i jego mieszkańców .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Janusz Korwin–Mikke ponownie odwiedził Wałbrzych

Włamał się do mieszkania i ukradł sprzęt elektroniczny

"Autochodzik" dla najmłodszych

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu