Czytających: 5642

Europa: Duży wkład wałbrzyszan w zwycięstwo nad Włochami

Poniedziałek, 30 lipca 2012, 17:42
Aktualizacja: 21:31
Krzysztof Ignaczak i Bartosz Kurek, a więc wałbrzyszanie, wraz z kolegami z reprezentacji, odnieśli zwycięstwo w pierwszym meczu turnieju siatkarskiego podczas Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w Londynie.

Nasza reprezentacja przegrała wprawdzie pierwszego seta, ale z minuty na minutę grała coraz lepiej i w trzech kolejnych setach nie daliśmy Włochom żadnych szans. Wygrana 3-1 stawia Polaków w bardzo korzystnej sytuacji i daje możliwość zajęcia pierwszego miejsca w grupie i w meczu ćwierćfinałowym natrafienia na mniej wymagającego rywala.

W meczu z Włochami ze świetnej strony zaprezentowali się dwaj siatkarze pochodzący z Wałbrzycha. Bartosz Kurek zdobył kilkanaście punktów i momentami dla włoskich siatkarzy był nie do zatrzymania. Tymczasem Krzysztof Ignaczak jak zwykle wybronił kilka bardzo istotnych i trudnych piłek.