MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

DTMZ robił porządki w Rząsinach

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 27 maja 2019, 9:31
Aktualizacja: 10:04
Autor: red
Fot. Magda Gala, Kinga Nasierowska, Robert Cyrta, Andrzej Sawicz, Paweł Mendychowski
Pałac w Rząsinach (powiat lwówecki, gmina Gryfów Śląski) gościł w minioną sobotę wolontariuszy z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków.

„Foto-zwiedzacze” wykonywali tu różne prace porządkowe. Rozplantowywanie ziemi, koszenie trawy, usuwanie wiatrołomów i zbieranie śmieci, to tylko część prac tu wykonanych. Została też zrobiona brama wjazdowa na teren pałacu.
– Wszystkim "wolontariuszom" z naszego DTMZ, serdecznie dziękuję za przybycie, i czynny udział w pracach porządkowo-gospodarczych na rzecz zabytkowego pałacu w Rząsinach. Kolejny raz przekonaliśmy się, że osobom z Towarzystwa zależy na losie zabytków - jesteście WIELCY – powiedział Robert Matwiejów, szef Grupy.

Po zakończeniu porządków przyszedł czas na odpoczynek. Grupowicze posilili się zupą gulaszową. Potem zwiedzili pałac wraz z jego podziemiami. Nie mogło też zabraknąć wieczornego ogniska. Po nocy spędzonej w pałacu, grupowicze przemieścili się na śniadanie (tradycyjna jajecznica) do Pałacu Książęcego we Wleniu. Po śniadaniu Grupa zwiedziła Pałac.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejne odkrycie

Wyburzenia w Walimiu

Krwiodawcy docenieni

Młodzież zainaugurowała

Napisz tekst

Fundacja Tokarczuk

To już 5 lat

Krasnale z imionami