Czytających: 4555

Kościelisko: Drugiego dnia biathloniści startowali w sprintach

Wtorek, 8 stycznia 2019, 9:43
Aktualizacja: 9:55
W Kościelisku podczas drugiego dnia imprezy biathlonowej "Celuj w Igrzyska" zawodnicy rywalizowali w biegach sprinterskich.

W gronie seniorów tym razem z dobrej strony zaprezentował się Mateusz Janik, który wygrał rywalizację. Robert Szczepaniak był 6.

W rywalizacji juniorów ponownie najlepszy był Wojciech Skorusa, a za nim uplasował się Wojciech Filip. Pozostałe lokaty naszych zawodników: 6. Wojciech Janik, 7. Mateusz Gierczyk, 8. Przemysław Pancerz.

W kategorii juniorów młodszych z dobrej strony zaprezentował się Grzegorz Dereń, który ukończył bieg sprinterski na 2. pozycji. Marcin Kaczanowski uplasował się tuż za podium, a na 5. miejscu był Kacper Rutkowski, a Mateusz Cabała zajął 7. lokatę.

W zmaganiach juniorek młodszych z naszych zawodniczek najwyżej zawody ukończyła Amelia Jęczmieniak - 5. miejsce. Weronika Przemyślak była siódma, Weronika Leśniara trzynasta, a Wiktoria Przemyślak zajęła 15. miejsce.

Po raz drugi na podium w rywalizacji młodzików stanął Hubert Matusik, który tym razem ustąpił tylko Bartoszowi Penkale. Kamil Wodziak był 6., a Kamil Cedziło 9, natomiast Mariusz Pływaczyk zakończył start na 16. lokacie.

W gronie młodziczek Dominika Leśniara zajęła dobrą 4. pozycję. Jako szósta finiszowała Kornelia Arendarczyk, za nią linię mety minęły Agata Kwiatkowska oraz Emilia Zasadna. Patrycja Piotrowska zajęła 13. lokatę.

W najmłodszej kategorii triumfowała nasza Julia Tomasiak. Nasze pozostałe młode talenty zostały sklasyfikowane na następujących pozycjach: Maja Szczepaniak - 4., Justyna Sinkiewicz - 9., Nikola Filip - 11.