MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Drugi dzień MTB w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 18 lipca 2010, 9:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 lipca 2010, 8:11
Autor: Sven
Kolarze z Wałbrzycha zdominowali rywalizację młodzików
Fot. Sławomir Pawlik
Sobota była drugim dniem Mistrzostw Polski MTB Cross Country. Pogoda, jak poprzedniego dnia, nie ułatwiała zawodnikom zadania. Tym bardziej, że w opinii trenerów i zawodników jest ona wyjątkowo wymagająca.

Na sobotę zaplanowano starty w kilku kategoriach młodzieżowych i kategorii Masters.

Punktualnie w południe wystartowały juniorki młodsze, a kilka minut później młodziczki. W godzinę później rywalizację rozpoczęli juniorzy młodsi, a zaraz po nich młodzicy. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zmagali się o nagrodę Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Wyścigi młodzieży nieco się przeciągnęły. Przyczyną była narastająca duchota i praktycznie „stojące” powietrze.

Gdy na trasę wyruszyli Mastersi zawiał lekki wiatr, a gdzieś w oddali zagrzmiało.

Doszły informacje o burzy i ulewie w Świdnicy. W upale źle, ale na coraz bardziej śliskiej trasie, obfitującej w karkołomne zjazdy i mordercze podjazdy – też niedobrze. Na szczęście lać zaczęło, gdy już ostatni zawodnicy zbliżali się do mety. Udało się więc wyłonić mistrzów kraju w kilku kategoriach weteranów.

Wśród juniorek młodszych wygrała Elżbieta Figura z UKS Zagłębie Sosnowiec GK. Wyprzedziła Sabinę Zamroźniak z ULKS Podwilk oraz Aleksandrą Podgórską z UKS Dream – Bike Bielawa. Spośród wałbrzyszanek – piąte miejsce zajęła Karolina Piotrowska z KKW Jama Wałbrzych.

W kategorii młodziczek zwyciężyła Monika Rapacz z GKS Raba Wyżne Podgarnie przed Aleksandrą Konieczną z UKS Trójka Jarocin. Trzecie miejsce zajęła Kaja Kargula z KS Luboń Skomielna Biała. Najlepsza z wałbrzyszanek, Karolina Wolska z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice, była siódma.

Wśród juniorów młodszych bezkonkurencyjny był Beniamin Demkowski z klubu Goldman Zator, a za nim przyjechał Adrian Kucharek z LKK Start Tomaszów Mazowiecki. Trzeci był Mirosław Płotka z MLKS Baszta Bytów. Spośród naszych na piątym miejscu uplasował się Michał Czapla z KKW Jama Wałbrzych.

Za to z młodzików mogliśmy być w pełni zadowoleni. Wałbrzyszanie zajęli pierwsze trzy miejsca. Zwyciężył Łukasz Winiarski z KKW Jama Wałbrzych, drugi był jego klubowy kolega – Krzysztof Bujalski. Trzeci stopień podium zajął Paweł Przewięda z LKKS Górnik Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice.

W kategorii Masters I wygrał Rafał Chmiel z 2x3 Bike Team, drugi był Remigiusz Ciok z E-Bikerzone Niepokonani, trzecie miejsce zajął Tomasz Pierwocha z JBG-2 Professional MTB Team.

W kategorii Masters II pierwsze miejsce zajął Jacek Brzóska z JBG-2 Professional MTB Team, drugi był Lesław Podolecki z B&K Herbapol Rowerowanie.pl, przed Krzysztofem Podolskim z MTB RMF FM Pepsi Max.

Wśród najstarszych wygrał Zbigniew Krzeszowiec – Dobre sklepy rowerowe Warszawa, drugi był Henryk Januszek – KTC Kielce, a trzeci Grzegorz Grzempa – E-Rower.pl Bielsko Biała.

Po dekoracji zwycięzców, która z powodu ulewy odbyła się w hali lekkoatletycznej im. Olimpijczyków Wałbrzyskich, można było obejrzeć film pt. ”Kolarze” z Kevinem Costnerem w roli głównej.

Niedziela jest ostatnim dniem mistrzostw. Oto program tego dnia:

07:30 - 09:00 - rejestracja zawodników w kategorii junior, juniorka, P-23 k i m,
elita k i m
09:15 - odprawa techniczna dla kategorii junior, juniorka, P-23 k i m,
elita k i m
09:00 - 10:00 - oficjalny trening na trasie Mistrzostw Polski
10:00 - start do wyścigu kategorii juniorka o tytuł Mistrza Polski
11:15 - start do wyścigu kategorii junior o tytuł Mistrza Polski
13:00 - dekoracja zwycięzców w kategorii junior i juniorka
14:00 - start do wyścigu kategorii P-23 mężczyzn, elita mężczyzn o tytuł
Mistrza Polski
16:00 - start do wyścigu kategorii P-23 kobiet, elita kobiet o tytuł
Mistrza Polski
18:00 - dekoracja zwycięzców w kategorii P-23, elita
18:15 - oficjalne zakończenie Mistrzostw Polski MTB Cross Country
Na koniec, obok hali przy Chopina zagra zespół Elektryczne Gitary.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Idol wznawia rywalizację

Znakomici tenisiści

Przyjedzie Duda

Pobił rekord

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Kierownik wciąż poszukiwany

Obwodnica – nowe informacje

Szczawno wyróżnione