Wrocław: Druga wygrana

Sobota, 22 sierpnia 2020, 8:43
Aktualizacja: 8:50
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika mają za sobą drugi wygrany mecz kontrolny.

Wprawdzie wyniki meczów sparingowych nie są w tym okresie najważniejsze, ale cieszy dobra forma podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego. W meczu przeciwko Śląskowi II Wrocław, z którym wałbrzyszanie będą rywalizować na parkietach Suzuka I liga, nasi prezentowali sie dobrze i już w pierwszej kwarcie wypracowali 14-punktową przewagę. W tym meczu skuteczny był zwłaszcza Damian Durski. W drugiej kwarcie nasi utrzymywali bezpieczną przewagę i po 20 minutach było 36-50 dla biało-niebieskich. W trzeciej kwarcie nasi jeszcze podkręcili tempo i powiększyli przewagę do 20 punktów, a w ostatnich 10 minutach już wiele się nie działo i Górnicy wygrali 64-84. W tym meczu w składzie Górnika zabrakło Damiana Cechniaka i Macieja Bojanowskiego.

Śląsk II Wrocław - Górnik Wałbrzych 64:84 (13:27, 23:23, 14:20, 14:14)

Górnik: Damian Durski 19, Jan Malesa 11, Krzysztof Jakóbczyk 11, Bartłomiej Ratajczak 10, Karol Kamiński 9, Maciej Koperski 8, Mateusz Podejko 7, Marcin Wróbel 4, Marcin Jeziorowski 3, Kamil Zywert 2.