MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Druga edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pozory mylą, dowód nie”

Wiadomości: Wałbrzych/Kraj
Poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 14:21
Aktualizacja: Wtorek, 24 sierpnia 2010, 7:33
Autor: Sven
Rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pod nazwą „Pozory mylą, dowód nie”.

Głównym celem kampanii jest edukacja sprzedawców napojów alkoholowych oraz kształtowanie właściwych postaw dorosłych świadków sprzedaży alkoholu osobom małoletnim. Innymi słowy głównym celem jest wskazanie, że dorosły wygląd nie oznacza dorosłości.

Osoby poniżej 18 roku życia mają stosunkowo łatwy dostęp do alkoholu w naszym kraju. Ten problem widoczny jest, na co dzień. „Małolaty” chcąc zdobyć alkohol stosują różne zabiegi, by nie powiedzieć sztuczki - ubiór, uczesanie, pomoc starszego kolegi, wreszcie osobisty urok i rozmowa ze sprzedawcą. Stąd właśnie hasło kampanii społecznej „Pozory mylą, dowód nie”.

Organizatorzy, czyli Komenda Główna Policji i Związek Browary Polskie, chcą zwrócić uwagę na problem zakupu alkoholu przez osoby, które nie ukończyły 18. roku życia. Chcemy przypomnieć sprzedawcom, że sprzedaż alkoholu małoletnim to przestępstwo. Chcemy również zwrócić uwagę, by sprzedawcy dokładnie sprawdzali datę urodzenia zamieszczoną na dokumencie, jakim posługuje się osoba, która kupuje alkohol. Pamiętajmy, że od stycznia 2001 roku dowody osobiste wydawane są także osobom, które nie ukończyły 18. roku życia i różnią się tylko datą ważności, bowiem wydawane są na 5 lat. W ramach kampanii policjanci w całej Polsce będą docierać do punktów sprzedaży napojów alkoholowych i przypominać o obowiązujących przepisach regulujących zasady sprzedaży alkoholu.

Tekst podajemy za stroną policji dolnośląskiej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Festiwal Ognia

Dyduch z numerem 1

Najszybsza babcia

Wyświetlą "Maratończyka"

Falstart Górnika

Kuchciński nie zaszkodził

Wymarzone koty

Badora w trasie