MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Droga w Różanej odnowiona

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 11:45
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
Zakończył się remont drogi powiatowej w Mieroszowie – Różanej. W ramach prac położono nową nawierzchnię na odcinku 1 km, oczyszczono rowy i zrobiono nowe przepusty. Całość inwestycji kosztowała ponad 586 tys. zł.

- Remont drogi był konieczny. Jej stan stwarzał zagrożenie dla kierowców, którzy widząc kawałek prostej drogi myśleli, że można rozwinąć większą szybkość, a później mieli problem z niewidocznymi nierównościami, co często kończyło się wypadkami. Również ciężki transport, który odbywa się tędy, nie jest już uciążliwy, słychać jedynie szum opon i silnik, a nie jak dotychczas huk i hałas – mówi mieszkaniec Różanej Andrzej Kucharski.

- Na ten odcinek drogi otrzymaliśmy środki finansowane z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w kwocie 464 tys. 116 zł. Wyremontowana droga to szlak komunikacyjny, który prowadzi do atrakcji turystycznych m.in. ZOO w Łącznej i Klasztoru w Krzeszowie. Cieszy nas poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatowych w Gminie Mieroszów - mówi wicestarosta Andrzej Lipiński.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ochojska przed Zalewską

Centrum Kultury w Czarnym Borze w TOP 5 Radia Wrocław

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Po co nam Unia?

Spacer z historią w tle

Dom weselny znika z powierzchni ziemi

Żywa lekcja przyrody

Wszystko, co trzeba wiedzieć o Kindergeld. Jak dostać zasiłek na dziecko w Niemczech?