MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Droga śmierci?

Wiadomości: REGION, Świdnica-Strzegom
Poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 18:42
Aktualizacja: 18:51
Autor: Swidniczka, MaTa
Fot. MaTa
Trwa akcja zbierania podpisów pod apelem o wycięcie tych drzew.

– Sam już swój podpis złożyłem. Codziennie jeżdżę do pracy ze Świdnicy do Strzegomia i jeżdżę z duszą na ramieniu. Nawet, gdybym jechał prawidłowo, a ktoś nagle znad przeciwka zacząłby wyprzedzanie na trzeciego, to ja nie miałbym absolutnie żadnego pola manewru. Te drzewa rosną bardzo blisko siebie. Przecież jeśli już nie ma zgody na wycięcie wszystkich, to można choć wyciąć chociaż co drugie drzewo. Na tej trasie mamy las, dlatego często w godzinach rannych można zobaczyć rozjechane lisy czy inną leśną zwierzynę. To jest też niebezpieczeństwo dla kierowców – żali się Piotr Wręczycki.

Akcję zorganizowali przyjaciele mężczyzny, który w ostatnim czasie zginął na tej trasie. Podpisy zbierają także sami kierowcy. Zbiera także Piotr Szmidt, radny Rady Miejskiej Strzegomia i mieszkaniec pobliskich Stanowic. – W pełni popieram tą akcję. Te drzewa są faktycznie niebezpieczne i rosną zbyt blisko krawędzi jezdni – mówi radny, który mało tego, że sam podpisał petycję to jeszcze zbiera podpisy wśród okolicznych mieszkańców. – Jestem zwolennikiem wycięcia tych drzew. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to sam włączę się w akcję ich sadzenia w innym miejscu. Uważam, że chybionym pomysłem było wykonanie istniejącego w obecnym kształcie skrzyżowania na tej drodze w kierunku Świebodzic. Znacznie lepszym pomysłem byłoby zrobienie ronda – twierdzi Piotr Szmidt. Petycja ma trafić już niebawem do Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Miejmy nadzieję, że dzięki temu wszyscy zrozumieją, że te drzewa chociaż szkoda, trzeba wyciąć.

Przypomnijmy, że droga Świdnica-Strzegom znajduje się na czarnej liście świdnickiej policji. Co jakiś czas dochodzi tam do wypadków, które często okazują się tragiczne w skutkach. Na tej trasie pojawia się coraz więcej krzyży, a funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji odnotowują coraz większą liczbę wypadów, w tym śmiertelnych.

Czytaj również

Czekają nas utrudnienia w ruchu

Po co nam Unia?

Janusz Korwin–Mikke ponownie odwiedził Wałbrzych

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~aaa 24-08-2009 19:25
Popieram. Trzeba przede wszystkim cenic ludzkie zycie.
~ja 24-08-2009 22:05
że niby co? jak wytną drzewa to ludzie zaczną wolniej jeździć i wypadków będzie miej? to chyba nie o to chodzi.
~Ewa 24-08-2009 22:07
Gdyby jeździli rozsądnie, to by nie ginęli. Z drugiej strony, jak leci wariat na czołówkę na Ciebie, to w rów uciekniesz, może przeżyjesz. Gorzej, jak Ci przyjdzie uciekać na to drzewo.
~kazio 25-08-2009 8:18
Już dawno powinni zrobić z tym porządek.
~Mat 25-08-2009 18:13
Ach te niegrzeczna drzewa... tak wybiegają na jezdnię, nie patrzą czy coś nie nadjeżdża... Wyciąć wszystkich którzy powodują wypadki
~lajt 25-08-2009 19:02
Co za bzdury z tymi drzewami! Po prostu trzeba jeździć rozsądnie a nie pędzić na tej prostej na złamanie karku. A czy Sz.P radny pomyślał jak w takim otwartym terenie będzie wyglądała ta droga zimą!? "Wyciąć" takiego radnego by ...
~aaa 25-08-2009 21:43
Jak widzę, co niektórzy to idealiści.... a realia są calkiem inne. Budując taka drogę należałoby uwzględnić przynajmniej boczny pas (nie mówiąc już o ścieżce dla rowerzystów i jeżdżących na skuterach), zatem usunięcie tych drzew uważam za niezbędne. Ludzi lubiących ryzyko i adrenalinę było, jest i będzie wielu, ale myślę tu również o tych jadących przepisowo, którzy w takich okolicznościach nie mają sznsy ucieczki.
~EmEn 27-08-2009 0:06
Aha, wytna drzewa i nie da rady jechac z powodu oslepiajacych promieni slonecznych :-) najlepiej gdyby przy drogach rosly zywoploty zamist drzew ;)
~aaa 27-08-2009 21:48
Wystarczy kupić okulary słoneczne....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejna droga w powiecie wałbrzyskim zostanie wyremontowana

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Seniorzy ze Szczawna–Zdroju są bardzo aktywni

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu