MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Drezyny ruszają na tory

Wiadomości: REGION
Czwartek, 23 lipca 2009, 13:33
Aktualizacja: 16:16
Autor: Szela
Tak było w ubiegłym roku
Fot. m
Jazda drezynami po malowniczych trasach w okolicach nieczynnej stacji kolejowej w Jugowicach cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Podobnie, jak organizowane już po raz siódmy Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu.

Zawody za każdym razem gromadzą tłumy chętnych zawodników. Najbliższa okazja, żeby wykazać się sprytem i siłą mięśni, i wygrać puchar wójta Walimia – już w najbliższą sobotę, 25 lipca. Zapraszają wójt Walimia i Sowiogórskie Bractwo Kolejowe.

Tradycyjnie, przy okazji zawodów drezynowych, organizowany jest piknik dla mieszkańców, z niezwykle bogatym programem rozrywkowym i rekreacyjnym.
Rywalizacja sportowa rozpocznie się w sobotę o godz.10.00. Na pierwszy ogień pójdą miejscowe VIP-y – samorządowcy, parlamentarzyści i szefowie instytucji. Kiedy już najlepsi dostaną nagrody – będzie to około godz. 12.00 – rozpocznie się następny etap zawodów, w których może wziąć udział każdy chętny – pod warunkiem podporządkowania się regulaminowi. Rywalizacja zakończy się około godz. 19.00, po czym nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Przez cały czas trwania zawodów, na sąsiednich torach będzie można się przejechać drezyną rekreacyjnie za niewielką opłatą. Zwykle prezentowany jest bogaty wachlarz torowych pojazdów, budowanych przez miłośników tego sportu w różnych częściach kraju.

W tym czasie, gdy zawodnicy będą się pocić na torach, pozostałych uczestników festynu będzie zabawiać zespół indiański. Obok tańców i piosenek, będzie można poznać tradycyjne obrzędy, stroje i zabawy. Będzie można też sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z kolta i rzucaniu lassem.

Indiańskie harce potrwają od 10.00 do 19.00. Potem jest zaplanowany występ zespołu muzycznego, zabawa pod gwiazdami, a na zakończenie – efektowny pokaz fajerwerków.
Kolejne atrakcje w niedzielę od 10.00 do 16.00.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Duda w Wałbrzychu

Schronisko w wakacje

Nowe barierki

Zderzenie na Piaskowej

Reaktywacja basenu

Boguszów z komisarzem

Mniej pacjentów