MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dozorcy na klatkach schodowych i planowane inwestycje

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 18 lutego 2010, 7:38
Aktualizacja: 7:40
Autor: PAW
Wiele zmian w 2010 roku czeka mieszkańców wałbrzyskiego osiedla Podzamcze. Na klatkach schodowych pojawili się już chętni do pełnienia obowiązków gospodarzy bloków. Władze spółdzielni zapowiadają również kontynuowanie remontów w poszczególnych obiektach.

W poprzednich latach Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podzamcze” wymieniła kilka tysięcy wodomierzy elektronicznych, które zostały zastąpione nowymi. W tym roku władze spółdzielni planują kolejne roboty. Mówi się o remoncie instalacji wodnej i elektrycznej. Całość prac pochłonie z pewnością co najmniej kilka milionów złotych, ale spółdzielnia chce rozłożyć zakres robót na kilka kolejnych lat. Prace, które zaplanowała spółdzielnia, wymusza życie, bowiem awarii instalacji wodnych odnotowuje się coraz więcej. Kolejnym ważnym punktem jest termomodernizacja kilku bloków przy ulic Grodzkiej.

Nowością na Podzamczu są też gospodarze bloków. Pomysł, by takie osoby zostały powołane na te stanowiska, pojawił się na jednym z zebrań spółdzielców. Okazało się, że już znaleźli się chętni do pełnienia obowiązków dozorców. Wprawdzie osoby te nie mają co liczyć na tak szerokie kompetencje, jak miał najbardziej znany polski gospodarz domu, czyli popularny Stanisław Anioł z serialu Stanisława Barei „Alternatywy 4”, ale wałbrzyscy gospodarze też będą mogli zgłaszać najbardziej pilne sprawy do załatwienia bezpośrednio do władz spółdzielni. Dozorcy mają niejako być pośrednikami pomiędzy władzami spółdzielni a samymi mieszkańcami.

Czytaj również

PiS stracił przodownictwo w sondażu

Czy wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" będą pod pełną kontrolą Agencji Rozwoju Przemysłu?

Ta komisja ma czuwać nad bezpieczeństwem wałbrzyszan

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Alternatywy 4 18-02-2010 10:56
na podzamczu przybedzie "aniołów" :D
~kazio 18-02-2010 16:45
Taki dozorca zawsze pomoże o każdej porze. O, mój Boże...
kukisan 19-02-2010 10:44
,,nie róbcie mi tutaj wkoło pióra'' ,,...jak powiedział Sofronow''.A na poważnie to uważam że to bardzo dobry pomysł.Zwłaszcza że są już chętni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nauczyciele jednak będą strajkować

Ma na swoim koncie włamanie do samochodu i kradzież elektronarzędzi

Beata Żołnieruk w drodze do Parlamentu Europejskiego

Z seniorami rozmawiali o bezpieczeństwie osób starszych

Dzień Kobiet w RWS Śródmieście