MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dotacja na zdrowie

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 6 sierpnia 2010, 13:10
Aktualizacja: 13:11
Autor: red
Powiat Wałbrzyski otrzymał dotację na realizację projektu „Szkoła promująca zdrowie dla ludzi przedsiębiorczych”.

Projekt „Wspieranie realizacji programu wychowawczego szkoły i programu profilaktyki poprzez kształtowanie u uczniów postaw sprzyjających rozwojowi indywidualnemu i społecznemu” został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Naszemu powiatowi została przyznana dotacja na projekt zatytułowany „Szkoła promująca zdrowie dla ludzi przedsiębiorczych”.

Realizacją zadania zajmą się uczniowie z Zespołu Szkół nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu. Projekt rozpocznie się na przełomie sierpnia i września, a zakończy 16 grudnia 2010 roku. Głównym celem projektu jest kształtowanie u młodych osób odpowiednich postaw i zachowań charakterystycznych dla ludzi przedsiębiorczych ze szczególnym uwzględnieniem pogłębiania umiejętności interpersonalnych, sprzyjających rozwojowi indywidualnemu i społecznemu połączonemu z dbałością o własne zdrowie.

Chodzi również o to, by rozwijać kompetencje społeczne oraz prawidłowe funkcjonowanie w relacjach interpersonalnych, a także kształtować odpowiedzialność i szacunek dla innych ludzi, kształtować właściwe nawyki żywieniowe, dbać o własne zdrowie i zdrowie innych ludzi, stosować i propagować znaczenie profilaktyki, uprawiać sport, rozwijać zainteresowania i planować własną przyszłość oraz dzielić się pozyskaną wiedzą.

Czytaj również

Popularny "Ceramik"

Rola samorządu

Co ze stadionem?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~sztyrlic i henio 6-08-2010 17:58
Pytałem Heniutka ale nie ma chłopina opini w tej sprawie :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kuchciński nie zaszkodził

Radni będą głosować w sprawie referendum

Ratują koźlęta

Falstart Górnika

Uroczyste obchody