MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dostali za Łysą

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 9 czerwca 2010, 13:01
Aktualizacja: 13:02
Autor: MS
Młodzieżowy zespół teatralny Theatrum Mundi działający w Zamku Książ przy teatrze William Es otrzymał we Wrocławiu dwa wyróżnienia za spektakl „Łysa śpiewaczka – wariacja”, nawiązujący do słynnej sztuki Eugene Ionesco.

Zespół przedstawił spektakl na VIII Wrocławskim Festiwalu Teatrów Szkolnych „Zielona Gęś” w Teatrze Lalek i otrzymał wyróżnienie za grę aktorską, a brało w nim udział sześcioro aktorów: Joanna Diaków, Monika Jankowska, Ada Wypych, Wojciech Damsz, Jakub Gawłowicz i Kasper Rosanowski. Indywidualne wyróżnienie otrzymała także Joanna Diaków z II LO, odtwórczyni roli pani Martin. Młodzi ludzie wrócili z dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

„Łysa śpiewaczka – wariacja” jest już znana w Wałbrzychu.
– W marcu młodzi aktorzy zdobyli nagrodę dla spektaklu teatralnego na II Licealnym Amatorskim Młodzieżowym Przeglądzie Artystycznym w I LO. 1 czerwca zaprezentowali spektakl podczas Dni Integracji w IV LO i kwestowali po nim na rzecz dzieci niepełnosprawnych – mówi Danuta Gołdon, dyrektor teatru William Es. – Teraz przygotowują się do Nocy Świętojańskiej w Książu, prawdopodobnie termin będzie wyznaczony na 26 czerwca. Będą pokazy z tańcem i ogniem, obrzędy, wystąpi w sumie 12 osób.

Ci, którzy jeszcze nie widzieli spektaklu, a mają ochotę go zobaczyć, będą mieli taką okazję 17 czerwca – „Łysa śpiewaczka - wariacja” zostanie wystawiona w galerii przy Domu Zdrojowym w Jedlinie-Zdroju o godzinie 19.00.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent Szełemej i radni miejscy włączają się w akcję wsparcia dla piłkarskiego Górnika

Kierunek Sztuka do Zamku Książ

Od 10 kwietnia można będzie zgłaszać projekty do Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020

Nowa akcja wałbrzyskiego Muzeum Porcelany

Bolko II Świdnicki w teatralnej odsłonie

Róża Stolarczyk opowie o zapomnianym dziedzictwie ostatniego piastowskiego właściciela Książa

Wiosna popiera nauczycieli

Plany i ambicje Teatru Dramatycznego