MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dopalaczom mówią STOP!!!

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 1 października 2010, 20:04
Aktualizacja: 20:04
Autor: red
Piotr Kruczkowski wypowiada wojnę sklepom handlującym dopalaczami
Fot. red
Prawdopodobnie na najbliższej sesji Rady Miasta, radni podejmą uchwałę dotycząca zakazu wytwarzania i sprzedawania dopalaczy.

Problem dopalaczy nabrzmiewa w naszym kraju z miesiąca na miesiąc. Coraz więcej punktów oferujących takie właśnie środki odurzające znajduje się też w Wałbrzychu. Są sklepy z dopalaczami przy ulicy Lewartowskiego czy 11 listopada. Lada moment ma zostać uruchomiony sklep na Placu Tuwima. Sprzedawcy zdają sobie sprawę, że młodzież podatna na pokusy, niejednokrotnie sięgnie po dopalacze choćby z ciekawości.

Jak informuje Andrzej Rąkowski z Urzędu Miasta w Wałbrzychu, pod obrady najbliższej sesji Rady Miejskiej zostanie wprowadzona uchwała o zakazie wytwarzania i wprowadzania do obrotu dopalaczy, które zostały zdefiniowane jako substancje pochodzenia naturalnego lub syntetycznego działające na ośrodkowy układ nerwowy zbliżony do substancji psychotropowych i odurzających oraz środków zastępczych nie będących żywnością.

Należy pamiętać, że sprzedaż dopalaczy do tej pory nie wymaga wydania zgody przez samorząd i jest zalegalizowana. Nadzór nad sprzedającymi dopalacze powinny sprawować takie instytucje jak PIP, Urząd Skarbowy czy Inspekcja Sanitarna, ale dotychczas ich działania nie zawsze były skuteczne.

- Prezydent Piotr Kruczkowski wystąpił do tych instytucji z prośbą o kontrole w zakresie ich kompetencji. Ponadto straż miejska będzie legitymować młodzież korzystającą ze sklepów z dopalaczami. O spostrzeżeniach wynikających z akcji zostaną poinformowane placówki szkolne – informuje Andrzej Rakowski. - Prezydent Piotr Kruczkowski ma przekonanie, że uchwała wejdzie do obrotu prawnego, a tym samym sklepy z dopalaczami znikną z Wałbrzycha.

Czytaj również

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu

Janusz Korwin–Mikke ponownie odwiedził Wałbrzych

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 1-10-2010 20:11
wreszcie moze zrobia porzadek z tymi sklepami
~Św.Mikołaj 1-10-2010 20:20
POPULISTA pęłną gębą ! Po pierwsze - miesiąc temu mu nie przeszkadzało, że młodzież odurza się dopalaczami ? Dopiero teraz na fali protestów wyborczych ( inicjatorami są urzędujący bądź kandydaci na prezydentów miast) pragnie uwolnić Wałbrzyszan od tej zmory ? Po drugie co za legitymowanie przez Straż Miejską kogokolwiek wychodzącego z jakiegokolwiek sklepu ? Dlaczego tak nie obstawia monopoli żeby zlikwidować zmorę pijanych kierowców z naszych ulic. Jestem przeciwnikiem sprzedaży dopalaczy, ale jeszcze większym demagogii i populizmu.
~ołjea 1-10-2010 22:21
sprzedawac od godziny 13stej....wszystko-wóde,fajki,dopalacze-jak za głebokiej komuny.niech w domu bimber pedza,albo fajki skrecaja..
~Ewka 1-10-2010 22:44
zaraz zaraz, to w calym kraju glowią się jak walczyć z dopalaczami a tu w Wałbrzychu nasz prezydent raz ciach puszcza uchwale o zakazie i koniec. Ma glowe!!!!!
~mary J 2-10-2010 0:24
Trzeba zielsko zalegalizowac a nie bedzie problemu , a po drugie wieksze dochody by z tego mieli niz tego gowna...
~osioł 2-10-2010 8:26
mili państwo takie działanie naszych władz narusza ustawę o swobodzie działalności gospodarczej i ogranicza prawa obywatelskie!!!! Komuna ma się u nas dobrze. Właściciele tych sklepów powinni zgłosić to do sądu. PS nie popieram dopalaczy ale to juz kompletny idiotyzm.
~ 2-10-2010 9:35
wole komune niz sprzedawane trucizny
~marcin 2-10-2010 10:44
Z całą pewnością zażywanie dopalaczy jest złe. Lecz jeszcze gorsze jest sprzedawanie ich nieletnim, podobnie jak alkoholu czy papierosów. I to jest zmora Wałbrzycha, ponieważ nikt na tą patologię nie reaguje. Sklep dopalacze.com na ulicy Lewartowskiego istnieje od ponad roku. Codziennie przechodzę tamtędy do pracy i z niej wracam, o różnych porach dnia i nocy. NIGDY, nie widziałem czegokolwiek co mogło by sprowokować mój niepokój, czy wzbudzić poczucie zagrożenia. Sklepy tego typu istnieją w całej europie i nie są problemem, ponieważ ich właściciele za nic na świecie nie sprzedadzą dragów małolatowi. Jeśli chodzi o Wałbrzych nie przypuszczam, żeby to był jakiś problem, po prostu włodarze miasta chcą za wszelką cenę pokazać, że przyłączają się do kampanii zapoczątkowanej przez inne miasta. Zabrońmy sprzedaży alkoholu, papierosów, wprowadźmy godzinę policyjną .... i wspierajmy przez to narkotykowe podziemie i prawdziwą przestepczość.
~AnkA 2-10-2010 11:27
.Marcin ma duzo racji,ale nie robic nic to nie jest wyjscie z sytuacji.Wychodzi na to,ze te dopalacze to wieksze gówno niz zwykła trawka.Ciesze sie ,ze Wałbrzych na to reaguje.Faktycznie trzeba wprowadzic kary za sprzedaz nieletnim ,ale trzeba to jakos egzekwowac a nie stworzyc tylko przepis.Bo skonczy sie jak z fajkami..
~wy jestescie wszyscy ppojebani 2-10-2010 21:26
dopalacze nic nie szkodzą pale 8 miechow i nc nie ma dzisiaj psy przyjechaly i zamkneli cwele
~ 3-10-2010 7:39
ty cepie juz mózg wypaliłes to dla ciebie nie ma róznicy
~.. 3-10-2010 7:58
Podobno jakas akcja wczoraj była i pozamykali te budy.
~marcin 3-10-2010 8:24
AnkaA ma rację, potrzebna jest kampania uświadomienia obecnych i potencjalnych nabywców, a nie zamykanie tych miejsc, bo tak radykalne posunięcia, zwykle obracają się przeciwko ich inicjatorom. Po prostu nie tędy droga. Należy egzekwować i z całą surowością karać przypadki sprzedaży nieletnim ale nie tylko dopalaczy, również alkoholu. Po za tym "koneser" tego typu przyjemności, zawsze znajdzie do nich dojście, jeśli nie w sklepie to u amfetaminowego dilera, swoją drogą ciekawe, co go szybciej zabije. Po za tym, pozamykać chyba nie wolno, legalnie działających sklepów ? Posypią się pozwy, a miasto koniec końców przegra, potrzebna jest zmiana prawa, a nie widzimisie J.E. księcia Kruczkowskiego.
~ 3-10-2010 9:38
juz po sprawie,zamykaja wszystkie tego rodzaju sklepy w całym kraju
~ 3-10-2010 18:31
w tym przypadku bardzo mi sie podoba postawa Tuska http://fakty.interia.pl/polska/news/bedziemy-dzialali-na-granicy-prawa-ale,1539682

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rynek pracy w naszym regionie jest coraz bardziej wymagający

Sprawdzamy wskaźniki bezrobocia w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim

Majówka w Mieroszowie

Kolejna edycja Festiwalu Zupy już jutro

Bez pasjonatów ani rusz...