MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Domy w Wałbrzychu – w jakich cenach?

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 6 marca 2014, 23:53
Aktualizacja: Sobota, 8 marca 2014, 9:54
Autor: Oferty.net
Przeciętna cena domu w Wałbrzychu wynosi 461 tys. zł – wynika z analizy portalu nieruchomości Oferty.net. Średnia stawka za metr kwadratowy to 2,6 tys. zł, ale im większy budynek chcemy kupić, na tym mniejszą cenę metra kwadratowego możemy liczyć.

Prawdopodobnie najbardziej interesującą dla nabywców grupą są domy o powierzchni od 251 m² do 300 m². Przeciętna stawka za metr kwadratowy jest tu najniższa ze wszystkich kategorii i wynosi 1,7 tys. zł. Co ciekawe, średnia cena za budynek także jest niższa niż w przypadku mniejszych domów – 480 tys. zł – a taka sytuacja zdarza się rzadko. Ofert jest tu co prawda najmniej, jednak są bardzo różnorodne – dotyczą zarówno budynków w stanie surowym, otwartym lub zamkniętym, jak i gotowych od razu do wprowadzenia się, też zabudowy szeregowej i wolnostojącej, a także posiadłości przystosowane do prowadzenia działalności gospodarczej.

Średnia cena domów o metrażu od 201 m² do 250 m² wynosi 515 tys. zł. Stawki zaczynają się tu od 189 tys. zł wraz z domami potrzebującymi odnowienia, a kończą na 1 mln zł – za taką kwotę możemy stać się właścicielami dużego gospodarstwa rolnego z przedwojennym domem, sadem, ogrodem i budynkami gospodarczymi. Najtańsze domy w większości usytuowane są na Podgórzu. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi 2,3 tys. zł.

Budynki o powierzchni od 151 do 200 m² stanowią największą grupę ofert na wałbrzyskim rynku wtórnym – według obliczeń portalu Oferty.net jest to prawie 40%. Średnia cena za dom jest stosunkowo wysoka, bo wynosi 483 tys. zł; wynika to z faktu, że w tej kategorii mieszczą się najdroższe domy w Wałbrzychu i okolicach. Stawki dochodzą tu aż do 1,4 mln zł. Najdroższe domy odznaczają się bardzo dobrym stanem i starannym wykończeniem.

Jeśli szukamy naszego wymarzonego domu wśród budynków o wielkości 100-150 m², wybór dalej będziemy mieć bardzo duży. Ceny zaczynają się od 159 tys. zł, choć trafić można też na rekordowo tanie oferty, jak 70 tys. zł lub 90 tys. zł. Tak niskie kwoty spowodowane są stanem budynku lub położeniem pod miastem. Z kolei rekordowo droga nieruchomość – 1,2 mln zł – odznacza się bardzo dobrym stanem, posiada też dwa zarybione stawy. Pozostałe stawki dochodzą do 650 tys. zł. Średnia cena wynosi 397 tys. zł przy 3,2 tys. zł za metr kwadratowy.

Czytaj również

Zmarł pierwszy burmistrz Szczawna–Zdroju

Przedwiośnie wspiera Wiosnę Roberta Biedronia

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Promowali zdrowie

Pielęgniarki Sanatoriów Dolnośląskich otrzymały "Złote Czepki"

Juwenalia PWSZ 2019

Biżuteria to osobisty skarb każdej kobiety. Przekonaj się, jak możesz o niego zadbać!

Weekend pełen imprez