Czytających: 3695

Wałbrzych/Kraj: Dominik z tytułem

Środa, 27 listopada 2019, 8:40
Aktualizacja: 8:46
24 listopada odbył się Open Karate Tournament Sosnowiec Cup 2019 w którym wystartowało prawie 180 zawodników z Polski. Do Sosnowca pojechało 4 zawodników z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha.

Turniej rozgrywany był w dwóch formułach – Kata i Kumite. W sumie wałbrzyszanie wrócili z dorobkiem 3 medali i tytułem Najlepszego Zawodnika Turnieju.

Najlepiej tym razem spisał się 16 letni Dominik Obuchowski, który nie pozostawił wątpliwości, kto w tym turnieju jest najlepszy. Dominik najpierw wygrał swoją kategorię wiekową w Kata zdobywając złoty medal, a później powalczył z większymi i cięższymi od siebie w Kumite. Dominik był jedynym zawodnikiem w kategorii – 70 kg przez co za jego zgodą i zgodą trenera został przeniesiony do kategorii Open +70 kg 16-18 lat. I tutaj też pokazał klasę stając na 1. miejscu na podium. Po podsumowaniu zawodów Dominik został wybrany Najlepszym Zawodnikiem Turnieju i otrzymał dodatkowy dyplom i puchar.

Na 3. miejscu w swojej kategorii wiekowej (13-14 lat) uplasował się Szymon Pomjan. Bardzo dobrze również spisała się Wiktoria Wacław, która odpadła tuż przed strefą medalową. Tym razem nie poszczęściło się Kacprowi Waszakowi.

Sensei Tomasz Obuchowski – instruktor w Klubie - pełnił rolę sędziego, a jako sekundant z zawodnikami na tatami wychodziła Sempai Agnieszka Obuchowska.