MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Dolnośląskie Dni Innowacji w Szczawnie Zdroju

Wiadomości: Wałbrzych, Szczawno-Zdrój
Czwartek, 8 października 2009, 6:42
Aktualizacja: 6:43
Autor: Dominika Krawczyk
Fot. Organizatorzy
Szczawno Zdrój jest jednym z czterech miejsc na Dolnym Śląsku, gdzie odbywać się będą w tym roku prezentacje, dyskusje, pokazy i wystawy w ramach Dolnośląskich Dni Innowacji.

DDI, które odbędą się w terminie 12-15 października, przeznaczone są przede wszystkim dla jednostek tworzących Regionalny System Innowacji, m.in. dolnośląskich przedsiębiorców, przedstawicieli sfery badawczej i naukowej, instytucji otoczenia biznesu. W trakcie tych czterech dni, będą mieli okazję wziąć udział w dyskusjach, obejrzeć prezentacje, pokazy i wystawy poświęcone promocji i znaczeniu innowacji dla poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw, gospodarki oraz całego Regionu, a także inicjowania współpracy środowisk naukowych z biznesem.

Do wzięcia udziału w Dniach Innowacji, zachęca Marszałek Województw Dolnośląskiego Marek Łapiński. – Wierzę, iż wydarzenie to przyśpieszy trwającą transformację świadomości społecznej, w szczególności przedsiębiorców i naukowców oraz doprowadzi do tego, iż innowacje będą postrzegane jako podstawa przewagi konkurencyjnej na rynkach regionalnych i międzynarodowych oraz jako najważniejsza szansa rozwojowa Dolnego Śląska.

13 października (we wtorek) w Dolnośląskim Parku Technologicznym T-Park w Szczawnie Zdroju, odbędzie się konferencja której tematem będą „Innowacje poprzez wzornictwo”. Organizatorami są Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i Enterprise Europe Network.

DDI odbywają się także we Wrocławiu, Legnicy i Jeleniej Górze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaopatrz się w bilety

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Przyjedzie Duda

Jacek C. na wolności

Miasto broni strażników

Otwierają Park Aktywności

Wznowili działalność

Mogli zrywać czy też nie?