MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych pisze do prezydenta Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 10 października 2012, 9:28
Aktualizacja: 22:35
Autor: red
Fot. red
Dotarły do naszej redakcji pisma, jakie Waldemar Weihs, Prezes Zarządu Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, przesłał do Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydenta Wałbrzycha.

Oto treść tych pism:

Pismo do Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Rafała Jurkowlańca:

W związku z przedstawieniem podczas prezentacji projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego w dniu 08.10.2012 r. we Wrocławiu dobrego przykładu opracowania strategii lokalnej - Strategii Rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2013-2020 informujemy Pana Marszałka, iż dokument ten nie był przedmiotem konsultacji wśród wałbrzyskich organizacji pozarządowych, a także Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Wałbrzychu (GRDPP), co stanowi naruszenie zapisów ustawy z dnia z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Wobec powyższego dokument ten nie może mieć żadnej mocy prawnej i nie może stanowić podstaw do wykorzystania go w dalszych pracach konsultacyjnych Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego.

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych już w roku poprzednim, kiedy to Pan Prezydent Roman Szełemej prezentował nieoficjalny dokument pn. Strategia Wsparcia Rozwoju Wałbrzycha, wyrażała gotowość udziału w partycypacyjnym przygotowaniu dokumentów strategicznych dla miasta i regionu Wałbrzycha. Niestety, do dnia dzisiejszego nie wpłynęło takie zaproszenie do nas, ani także do ponad 120 wałbrzyskich organizacji współpracujących z Urzędem Miejskim w Wałbrzychu. Wobec braku wypełnienia ustawowych obowiązków konsultacji Strategii Rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2013-2020 z organizacjami pozarządowymi i GRDPP, a także wobec braku woli Prezydenta Wałbrzycha do partycypacyjnego tworzenia tegoż dokumentu składamy wniosek o wycofanie tegoż dokumentu z dalszego procesu powstawania Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego.

Waldemar Weihs, Prezes Zarządu Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych

Pismo do Prezydenta Wałbrzycha Pana Romana Szełemeja:

W związku z wysłaniem przez Urząd Miejski w Wałbrzychu w dniu 08.10.2012 r. o godz. 14:39 maila do wybranych wałbrzyskich organizacji pozarządowych w sprawie konsultacji Strategii Rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2013-2020 w terminie do dnia 12 października do godz. 14:30 uważamy, iż wyznaczenie zaledwie 4-dniowego terminu konsultacji dokumentu strategicznego dla społeczności miasta i regionu wałbrzyskiego jest nie do przyjęcia. Tym bardziej, iż połowa organizacji pozarządowych współpracujących z Urzędem Miejskim w Wałbrzychu nie posiada maili, a więc jest wykluczona z tak zaproponowanej formy konsultacji. Wobec powyższego składamy wniosek o przeprowadzenie konsultacji tegoż dokumentu w terminie co najmniej 21 dni z wysłaniem do wszystkich wałbrzyskich organizacji zaproszenia w sprawie konsultacji wraz z dokumentem Strategii Rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej na lata 2013-2020.
Ponadto przypominamy Panu Prezydentowi, iż ustawa z dnia z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie zobowiązuje do konsultacji projektów prawa lokalnego nie tylko z organizacjami pozarządowymi, ale także z Gminną Radą Działalności Pożytku Publicznego i to w terminie nie krótszym niż 14 dni.

Waldemar Weihs, Prezes Zarządu Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych

Czytaj również

Bili go butelką i metalową rurką

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Poważny wypadek w Unisławiu Śląskim

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ks 10-10-2012 11:16
Punkt dla p. Whaisa. Bardzo dobrze trzeba patrzeć Panu Prezydentowi na ręce i pokazać, że wiele nauki przed nim.
~zyga 10-10-2012 12:31
Bardzo dobrze panie Whais.Cezarowi trzeba wybić z głowy jego boskość.
~Rebel Yell 10-10-2012 12:35
Drazni Cesarza tak dla zasady, czy tylko chca cos dla siebie ugrac?
~R. 10-10-2012 13:14
"Tym bardziej, iż połowa organizacji pozarządowych współpracujących z Urzędem Miejskim w Wałbrzychu nie posiada maili" - no to szybciutko zakładać - XXI wiek - nie macie to wasza strata - gołębia pocztowego wysłać ? :D
~pazerny 10-10-2012 14:12
dzień dobry, czy zastałem Jolkę? - a gdzie dziady byliście wcześniej, jak zwykle macie czas potem wszystko na ostatnią chwilę
~Wałbrzych 10-10-2012 19:46
Pewnie znowu jakaś aferka bo przecież trzeba Szełemeja wykopać ze stołka .
~StrAuS 10-10-2012 21:23
I bravo viValdi!!! Kopnij dziada w kostkę bo mu się należy. Ja mail mam - nic nie dostałem. A tak zupełnie już serio: prawo jest po to, żeby go przestrzegać. Nauczycieli może sobie stawiać przed faktem dokonanym. Bo nie dość, że sam ich "karmi" to jeszcze żaden z nich nie ma odwagi się przeciwstawić. Zwłaszcza ci ich - z Bożej Łaski - dyrektorzy, tchórzem podszyci jak się patrzy. Ale tym razem, i w tej sprawie, to już tak łatwo nie pójdzie Panie Romku!
~do ~Wałbrzych 11-10-2012 8:34
a cóż ten Szełemej zrobił dla Wałbrzycha i jego mieszkańców? Ale konkretnie wymień co zrobił ? - wybudował obwodnicę , skasował składowisko , potworzył miejsca pracy , czy zaprowadził ład w mieszkaniówce? No powiedz co on takiego pozytywnego zrobił dla nas ?
~ViWaldi 11-10-2012 14:00
Po interwencji Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych w sprawie braku konsultacji Strategii Rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej ukazał się dzisiaj komunikat: http://www.um.walbrzych.pl/strony/gospodarka_op_02.htm

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszył remont Modliszówki

Ochojska przed Zalewską

DTMZ robił porządki w Rząsinach

Dom weselny znika z powierzchni ziemi

Po co nam Unia?