MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dolnośląscy pracodawcy zaniepokojeni działaniami strony związkowej

Wiadomości: REGION
Niedziela, 28 lipca 2013, 13:52
Autor: red
Fot. użyczone
Największe reprezentatywne organizacje pracodawców na Dolnym Śląsku z niepokojem przyjęły decyzję strony związkowej w sprawie zawieszenia ich udziału w pracach wojewódzkich komisji dialogu społecznego. W tej sprawie wystosowały specjalne stanowisko podczas ostatniego posiedzenia prezydium Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego we Wrocławiu. Stanowisko przesłano do Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Stanowisko poparły m.in. Sudecki Związek Pracodawców – Konfederacja Lewiatan, Loża Dolnośląska BCC, Związek Pracodawców Dolnego Śląska – Pracodawcy RP oraz Dolnośląska Izba Rzemieślnicza. Przedstawiciele pracodawców wyrażają przekonanie, że dialog na szczeblu regionalnym jest prowadzony zgodnie z zapisami Ustawy o Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych i wojewódzkich komisjach dialogu społecznego z poszanowaniem wszystkich stron dialogu. Liderzy regionalnych związków pracodawców uważają, że nie ma żadnych przeszkód by dialog na szczeblu regionalnym mógł być nadal kontynuowany.

Przypomnijmy, Wojewódzkie Komisje Dialogu Społecznego działające w każdym województwie mają wypracowywać rozwiązania i porozumienia, co do podstawowych problemów o charakterze regionalnym i lokalnym. WKDS mają być miejscem, w którym dochodzi do dialogu w sytuacji powstania napięć i konfliktów społeczno-gospodarczych w regionie.

Wojewoda jako przedstawiciel rządu i przewodniczący WKDS, poprzez aktywne zaangażowanie w prace Komisji, stwarza warunki do prowadzenia dialogu społecznego na szczeblu regionalnym. Cele polityki rządu winny być przez niego prezentowane w WKDS w sposób przekonywujący i wiarygodny. Ich opiniowanie przez partnerów społecznych ma umożliwić administracji rządowej w województwie lepsze rozpoznanie i zrozumienie społecznych potrzeb.

Treść stanowiska organizacji pracodawców znajduje się na załączonym zdjęciu.

Czytaj również

Jak funkcjonuje wałbrzyska służba zdrowia?

212. Rocznica Bitwy na Czerwonym Wzgórzu

Dom weselny znika z powierzchni ziemi

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~RŚ 28-07-2013 15:35
Polskie związki zawodowe, obok kibolskich bojówek, struktur kościoła rzymskiego, w tym imperium Rydzyka, SKOK-ów, skupiska stowarzyszeń smoleńsko- mgielnych, to segment pisowskiego państwa.
~rs 28-07-2013 19:37
ty jestes chyba sprawny inaczej bo inaczej takich bzdur POsrancu bys nie pisal
~księgowy 28-07-2013 21:49
Dialog jest niepotrzebny i komiczny zarazem. Szara strefa i tak rządzi, jej nie są potrzebne żadne regulacje i ustalenia. Bez szare strefy by wszystko dawno tąpnęło. Niech każdy się uderzy w pierś i przyzna czy nie korzystał np. z usług budowlańców czy mechaników którzy nie wystawili fakturki? Przecież cała skarbówka z uwielbieniem korzysta z usług szarej strefy.. Z bolszewikami jak i z bandytami się nie dyskutuje. Związki zawodowe to socjaliści, a tym daleko do prawicy jak kibice, wierzący i cała reszta nie kibiców, nie wierzących ale normalnych i myślacych trzezwo i realnie.
~Piskorz 28-07-2013 22:51
RSiu. Żeby coś napisać o ZZ, to trzeba coś wiedzieć. Pracodawcy jak zwykle podnoszą lament, bo to skrzywdzona grupa społeczna, która nie wie co to umiar, która nie wie co to fizjologia, która nie wie co to człowiek. Ale za to wie jak walczyć o swoje, gdyż ma potężną siłę w Sejmie w postaci swoich przedstawicieli. Zasłaniając się nie doskonałą ustawą, bredzą coś nie rozumiejąc, że dyskusja w komisji trójstronnej nad czymś, co jest już dawno uchwalone, nie ma żadnego sensu.
~romi 29-07-2013 11:24
jak wyżywić 3-osobową rodzinę za 1600zł/brutto,netto 1180,niech ktoś pokaże że można?
~księgowy 29-07-2013 15:33
Dokładnie. Pracodawcy bredzą, bo jako ci co organizują życie nie działają w takim nieprzyjaznym otoczeniu racjonalnie, czyli nie dbają o rentowność. Powinni zamknąć swoje biznesy i wynieść się do UK lub RFN. Wtedy próbujcie wyżyć bez pracy za 0zł , a nie 1180.
~RŚ 29-07-2013 16:47
Dlaczego nie zamieszczono mojej dzisiejszej repliki na wywody -rs-a i końcowej części wpisu - księgowego? Piskorzowi- oj, trochę a nawet ciut więcej- znam sprawy ZZ, tyle, że ja wiem iż obecna "S" jest ważnym segmentem Państwa PiS. By, to dostrzec nie trzeba być nawet średnio bystrym. Co do pracodawców- mamy krwiożerczy i miejscami bandycki kapitalizm, a przyniósł go sobie sam naród - na własną zgubę i płacz. No i wróciliśmy do "S" z l. 1988-1992. Że trzeba to naprawić- zgoda.
~Piskorz 29-07-2013 19:51
Tam nikt im na tacy nie poda to, co mają tu podane, gotowe, przejęte Spółeczki i Spółki S.P. w ramach restrukturyzacji i m.in. dzikiej prywatyzacji. Przedsiębiorca budujący od podstaw swój zakład, znający co to praca, nigdy nie będzie się wypowiadał j. w. i biadolił szukając wsparcia politycznego. Widzisz dla takich miejsce na zachodzie, tam za taką samą pracę muszą zapłacić pracownikom 4-6 razy więcej. Takich kominów płacowych jak u nas, pracodawców m.in. prezesów na tzw. kontraktach w stosunku do pracowników nigdzie nie ma. Zobacz jak cicho się zrobiło, kiedy ZZ chciały ujawnić, w odwecie za ogłoszone przez Rząd zamiary pokazania kosztów ich utrzymania, zarobków prezesów Spółek SP, czyli pracodawców. Drogi Księgowy, czy uważasz, że zdrowy rynek, konkurencja jest na rękę obecnym pracodaw

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych pełen alimenciarzy

XVII Dolnośląski Festiwal Zupy za nami

Ciekawe warsztaty fotograficzne dla młodzieży

Po co nam Unia?

Żywa lekcja przyrody