MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dolnośląscy działacze Platformy Obywatelskiej spotkali się w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 19 marca 2013, 10:01
Aktualizacja: 22:43
Autor: PAW
Fot. PAW
W Wałbrzychu odbyło się posiedzenie Zarządu Regionu Dolny Śląsk Platformy Obywatelskiej. W spotkaniu uczestniczył m.in. Grzegorz Schetyna.

Przyjazd czołowych dolnośląskich polityków PO do naszego miasta nie był dziełem przypadku, bowiem pojawili się oni w powiecie w związku ze zbliżającymi się wyborami do Rady Powiatu Ziemskiego.
- Odzyskanie przez Wałbrzych grodzkości było bardzo istotną kwestią – uważa Grzegorz Schetyna. – Jesteśmy ugrupowaniem, które szuka porozumienia, bo jedynie platforma dobrej współpracy może spowodować rozwój regionu wałbrzyskiego.

Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca najbardziej cieszy fakt, że Strategia Rozwoju Dolnego Śląska jest w pełni zgodna ze Strategią Rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej.
- To daje nam poważne szanse na pozyskiwanie środków zewnętrznych i na inwestowanie w ten region – mówi Jurkowlaniec. – Udało nam się pozyskać na lata 2014-2020 ponad 2 miliardy Euro i myślę, że Wałbrzych i okoliczne miejscowości mają spore szanse, by trafiła tu duża część tych środków.

Rafał Jurkowlaniec zapowiedział, że szczególnie silny nacisk ma zostać położony na kwestie komunikacyjne. W grę wchodzą więc remonty dróg, dokończenie obwodnicy Szczawna Zdroju i kilka innych poważnych zadań.

Sekretarz Stanu Jarosław Duda uważa, że bezrobocie w regionie już za kilka miesięcy powinno zacząć spadać.
- Szukamy środków na staże, ale zdajemy sobie sprawę, że to nie wystarczy, by rozwiązać problem bezrobocia – mówi Duda. - Najtrudniejszy okres mamy już jednak za sobą i w lipcu może w sierpniu gospodarka nasza znacznie przyspieszy i bezrobocie zacznie spadać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom Dni Starych Bogaczowic

Zatrzymali prawdopodobnego zabójcę dziewczynki z Mrowin

Prezydent Szełemej wysoko oceniony w rankingu Newsweeka

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Urszula Duo 19-03-2013 10:23
Moim zdaniem nic juz PO nie zrobi to koniec, Premier Tusk nie panuje juz nad niczym.Czy wytrzymaja do końca kadencji nie wiadomo.Musi powstac duża silna konkurencyjna paria lub Stowarzyszenie ale nie prawicowe lecz o lewicowych pogladach.Prawica sie juz przejadła pewnie wszystkim, bo mnie osobiście tak.
~księgowy 19-03-2013 10:25
Hej Ojcowie Chrzestni, przestańcie się w końcu pastwić nad nami. Poradzimy sobie o wiele lepiej bez was, na zyskach jakie wypracujemy na pewno skorzystacie nie gorzej niż na czym się tuczycie aktualnie. Powiedzcie lepiej o czym naprawdę rozmawialiście, a nie wciskajcie bajeczek dla nieświadomych emerytów i oczadziałej dojrzewaniem młodzieży. Toż po minach wam wilk z oczu wyziera, a kózki nie zawsze takie głupie. Wesołych świąt i opamiętania zanim ktoś wam zrobi Norymbergę.
~Kaktus 19-03-2013 10:25
Znowu Schetyna w Wałbrzychu co On tu robi? nie podoba mi sie to, razem z Szełemejem wspólnie ładuja akumulatory na przyszłośc panowie to juz koniec.
~Piskorz 19-03-2013 12:13
Zbliżają się wybory, to i aktywność wzrasta wśród polityków. brak mi słów na to zachwanie, obłuda w czystym modelowym wydaniu.
~platforista 19-03-2013 12:56
Spęd wyborczy i tyle niech rozlicza i zapłaca podwykonawcom w z AQUA ZDROJU to im uwierze.
~Kris 19-03-2013 15:12
Też mi spostrzeżenie, że w lipcu i sierpniu będzie mniejsze bezrobocie. Co roku tak jest, bo w tym okresie są prace sezonowe w związku z czym jest zapotrzebowanie na pracowników. Ale co tymi osobami jak minie ten okres? kto ich zatrudni?
~Lenka 19-03-2013 16:42
Znowu trzeba polać księgowemu! Chłopak dobrze gada!!
~Ja 19-03-2013 17:06
To jedyne chyba obecnie wybory jakie sie odbedą w najbliższym czasie. Dlatego zlatują się drapieżne osobniki żeby jeszcze coś wygryźć z rozdartej rany mieszkńców powiatu. No, zadziałała autocenzura.
~meksyk 19-03-2013 17:20
Powód do zadowolenia Jurkowlańca iście wspaniały. Wyssana z palca aglomeracja, twór rodem z mchu i prozaku. Jak dotąd drogi (zwłaszcza te w Wałbrzychu, pod jego nadzorem) nie były priorytetem tego pana. Ale teraz kiedy przejął je "Wizjoner z Wałbrzycha" jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki stały się tym priorytetem. Pewnie z budżetu województwa będzie kładł na utrzymanie i remonty dróg w zniszczonym okrojonym powiecie. Kolejny jasnowidz Duda swoim "trzecim okiem" widzi jak spada bezrobocie. Taaaaak. Zwłaszcza po Waszych zmianach dotyczących czasu pracy i wydłużeniu wieku emerytalnego. Pomijam celowo fakt, że zbliża się lato i w najlepsze trwa emigracja. To wstyd dla władz, aby taki masowy eksodus miał miejsce. Ale to także dzięki Wam, nie tylko Kaczyńskiemu. Siema "pałki" !!!!
~li 19-03-2013 17:26
Szałemej się dobrze uklada a SLD śpi i patrzy jak potworki PO skaczą jak pchełki po czerwonym dywanie .Wałbrzyszanie powinni się przygotować do zmian inaczej będzie dwór i poddani Schetyna to cwany lis ale można to ukrucić .Towarzystwo bawi się ze sobą patrz poseł Kołcz-Leszczyńska madam poseł Mrzygłocka i co dalej nic.
~ 19-03-2013 19:37
Te paniusie z PO to powinny się od Zalewskiej z PiSu uczyć solidnej pracy. Na początek mogą jej wyczyścić buciki :)
~jaan 19-03-2013 22:30
Gówniany przykład, ale chyba odzwierciedlający stosunek "wyższych" do Wałbrzycha: otóż nawet Radio Wrocław z uporem maniaka nie podaje przy cogodzinnych informacjach prognozy pogody dla Wałbrzycha - II miasta po Wrocławiu. Wredni !!!
~jaan 19-03-2013 22:40
C.d. "luźnych" komentarzy - jest wieczór - mam czas: -prezydento-starosta niech sobie odpuści transport powiatowo-powiatowy, bo po prostu nie da rady! Nie zna się na tym i basta. Jego informatoły też intelektualnie nie dają rady - a przekonamy się już niedługo, jak wypuszczą na gminne linie stare "odmalowane" wałbrzyskie autobusy!!! Panie Prezydento-Starosto - doniosę do Prokuratury za przestępstwa Pana przeciwko groszowi publiucznemu. Czas działa przeciwko Panu -Prezydento- Starosto!!!!! Pomocne słowa:dr Judym, HARNAŚ, Groszorób, Malkontent, Amator, Hohsztapler, Ojciec? Lekarz? Hipokrates? Paszoł won!!!
~marianna 20-03-2013 8:30
Masło jest maślane, artykuł to wróżenie z fusów, brak konkretów a wszyscy liczą na cud. Bezrobocie spadnie na pewno jak na wiosnę znów za praca wyjedzie kilkaset tysięcy polaków, o inwestycjach lepiej nie mówić po prostu dno bez końca.
~Ciekawy 20-03-2013 9:18
A złotoustego Romana tam nie było?
~~~ 25-03-2013 0:20
Ale za to ilu przebierańców!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzy ważne daty czerwcowe

Sprawa burmistrza Jacka C. ma charakter rozwojowy

Przedwiośnie wspiera Wiosnę Roberta Biedronia

Janusz Korwin–Mikke ponownie odwiedził Wałbrzych

Za nami Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej