MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dofinansują WOK

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 15 kwietnia 2014, 6:25
Aktualizacja: Środa, 16 kwietnia 2014, 9:07
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Wałbrzyski Ośrodek Kultury otrzymał 100 tys. zł dofinansowania na rozwój infrastruktury kultury ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakupi nowoczesny sprzęt: oświetleniowy, nagłośnieniowy i komputerowy, co podniesie jakość organizowanych wydarzeń kulturalnych.

WOK złożył także wniosek do Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Ubiega się o ponad 28 tys. zł na zrealizowanie projektu „Lato w Teatrze”.

Wałbrzych i Hradec Králové są miastami partnerskimi od 20 lat. Kulturalna forma współpracy obu miast przyjęła niemalże charakter ciągły, po tym jak w latach 2011-2013 miejskie instytucje kultury: WOK i Adalbertinum z Hradec Králové zrealizowały kilka wspólnych przedsięwzięć. Efektem tej współpracy jest złożenie kolejnego wspólnego projektu pn. „Multimedialna kultura: Wałbrzych i Hradec Králové”. Odbędą się plenery fotograficzne, powstanie multimedialna galeria. Środki finansowe na to zadanie w kwocie 20 tys. euro WOK chce pozyskać z Unii Europejskiej, za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu

Były mieszkaniec Szczawna–Zdroju zagra dla swojego miasta

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Przed nami premiera spektaklu "Teraz każdy z was jest Rzeczpospolitą"

Czekają nas utrudnienia w ruchu

Maj w bibliotece pełen atrakcji

Tegoroczny Festiwal im. Włodka Szomańskiego zapowiada się bardzo atrakcyjnie

Trzy dni pełne atrakcji