MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dodatkowe środki na walkę z bezrobociem

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 25 sierpnia 2012, 14:22
Aktualizacja: 14:22
Autor: red
Fot. PAW
Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu pozyskał dodatkowe środki Funduszu Pracy w wysokości 280.500,00 zł na rzecz aktywnego przeciwdziałania bezrobociu.

Przyznane fundusze pochodzą z „rezerwy” Ministra Pracy i Polityki Społecznej i przeznaczone zostaną na wsparcie osób bezrobotnych będących w szczególnej sytuacji na rynku, tj. bezrobotnych długotrwale, bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub bez wykształcenia średniego.

W programie uczestniczyć będzie 35 osób bezrobotnych. Będą oni mogli rozpocząć studia podyplomowe, zdobyć doświadczenie zawodowe podczas wykonywania stażu lub podjąć zatrudnienie w ramach refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego

Poznali zwyczaje wojskowe od podszewki

Tristone rozpoczęło budowę czwartej już hali produkcyjnej na terenie WSSE

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Kamila 25-08-2012 15:59
Studia podyplomowe? Taka kasa, a zaledwie 35 osób będzie mogło z niej skorzystać? To zakrawa na jakąś czarną komedię. Akcje mające na celu zmniejszenie bezrobocia powinny być organizowane we wszystkie możliwe sposoby. Mianowicie poczynając od podstaw (np. nauka pisania cv, bo jest wielu ludzi nie wiedzących jak w ogóle zacząć szukać pracy, pisać cv, list motywacyjny, co jest ważne na rozmowie kwalifikacyjnej itp.), poprzez wszelkiego rodzaju kursy zawodowe, motywacyjne, wskazówki dotyczące współpracy z ludźmi i zwierzchnikami ( to częsty powód rezygnacji z pracy). Poza tym, studia podyplomowe to już finalna sprawa, nauczcie nasze społeczeństwo czytać, myśleć, rozumieć, wyleczcie ich z bycia socjopatami. Dziękuję.
~Piskorz 25-08-2012 22:24
Najlepiej nauczyć nepotyzmu, kumoterstwa, krętactwa, kłamstwa i przekonać bezrobotnych, aby zostali politykami, wstąpili do partii, dużo krzyczeli, dużo obiecywali, i mało myśleli. To najlepszy zawód z gwarancją sukcesu.
~ 26-08-2012 4:45
Praca jest w Wałbrzychu, tylko trzeba ruszyć tyłek roznieść swoje CV.. non toper widzę ogłoszenie o pracy w sklepie. Teraz do Mando są przyjęcia, pod firmy są.. jakoś ludzie pracują.. ja co prawda dojeżdżam pod Wrocław jakoś żyję a po za tym ludzie ze studiami pracują na lince produkcyjnej...
~ 26-08-2012 4:46
KAMILA : dobra idea, ale znając władze nikt tego pomysłu nie wprowadzi w życie...
~ 26-08-2012 9:12
NIE CHCIAŁO SIĘ DŹWIGAĆ TECZKI TO TRZEBA NOSIĆ WORECZKI. A TAK NA MARGINESIE TO PODZIĘKUJCIE TUSKOWI I PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ ZA DOBROBYT I BRAK BEZROBOCIA :)
~kamilo 26-08-2012 11:08
, to o czym piszesz, też w urzędzie pracy jest.
~szmaciarz 26-08-2012 19:03
Mi w dzieciństwie wyrywano książki z ręki i dlatego z zapałem podejmę każdą propozycję edukacji debila!
~ 27-08-2012 21:54
nieroby nie chcą pracować

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent Szełemej wysoko oceniony w rankingu Newsweeka

Akademia Golgoty Wschodu zostanie zorganizowana w naszym mieście

Majowa sesja Rady Miasta już jutro

Jednoosobowa cela dla 22–latka, który zamordował 10–latkę z Mrowin

Sprawa burmistrza Jacka C. ma charakter rozwojowy