MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dobry start kolarzy Jamy w Polanicy–Zdroju

Wiadomości: Polanica-Zdrój
Piątek, 11 czerwca 2010, 12:19
Aktualizacja: 12:19
Autor: PAW
Zawody MTB to bardzo często wyczerpujący wysiłek
Fot. S.Horodecki
Kolarze Jamy Wałbrzych uczestniczyli w III edycji maratonu MTB, który odbył się w Polanicy–Zdroju. Nasi naprawdę zaprezentowali się z dobrej strony.

Zawody w Polanicy-Zdroju to była III edycja maratonu MTB z serii ESKA Bike Maraton 2010. Trasy w Polanicy-Zdroju nie były wprawdzie szczególnie wymagające technicznie, ale składały się z dość długich leśnych podjazdów i stromych kamienistych zjazdów. W zawodach wzięło udział trzech wałbrzyskich kolarzy.

Na dystansie 26 km w gronie 350 zawodników świetnie wypadł Piotr Iciaszek. Linię mety minął jako czwarty, ale trzeba w tym miejscu wspomnieć, że nasz reprezentant miał olbrzymiego pecha, bowiem na 2 kilometry przed metą miał defekt roweru i pogrzebał tym samym szanse na wywalczenie miejsca na podium. Na najdłuższym dystansie 85 km mieliśmy dwóch kolarzy. Tomasz Mach przyjechał na wysokim 13. miejscu, a Artur Mach zajął 81. pozycję.

Wcześniej w Bielawie rozegrane zostały zawody Dream Bike – Grand Prix Bielawa 2010. Tu też mieliśmy swoich przedstawicieli. W kategorii juniorów zwyciężył Tomasz Wiśniewski z Górnika Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice, a w kategorii roczników 1992-1993 wśród zawodników niezrzeszonych na 2. miejscu przyjechał Adrian Banecki z Walimia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nauczyciele jednak będą strajkować

Udany start szczawieńskich tenisistów

Od 10 kwietnia można będzie zgłaszać projekty do Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020

Prezydent Szełemej i radni miejscy włączają się w akcję wsparcia dla piłkarskiego Górnika

Pływacy Szafira nie zwalniają tempa

Znamy szczegóły Mszy Papieskiej

Sukces goni sukces

Talenty lekkoatletyczne