Racibórz: Dobre wyniki zapaśniczek w Raciborzu

Czwartek, 30 września 2010, 11:30
Aktualizacja: 20:16
Nasze młode zapaśniczki potwierdziły klasę
Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski zapaśniczek w Raciborzu świetnie spisały się młode zawodniczki Zagłębia Wałbrzych i Herosa Czarny Bór.

W kategorii wiekowej 14-16 lat w wadze 40 kg Nikola Rajca z Zagłębia wywalczyła brązowy medal. W kategorii 43 kg blisko zdobycia medalu była Julia Chruściel, zapaśniczka Zagłębia, która ostatecznie została sklasyfikowana na 5. lokacie. Świetnie w wadze 52 kg zaprezentowała się inna wałbrzyszanka Patrycja Siwek, która pokonała wszystkie rywalki i przywiozła z Raciborza złoty medal. W kategorii 56 kg Kinga Kowalczyk (Zagłębie) zajęła 9. miejsce. W kategorii 65 kg na najwyższym stopniu podium stanęła podopieczna Dariusza Piaskowskiego z Herosa Czarny Bór – Natalia Lubowska. W finałowej walce pokonała ona reprezentantkę Zagłębia Laurę Robocińska, która wraca ze srebrnym krążkiem.

W rywalizacji dziewcząt 17-19 lat nasze zapaśniczki również potwierdziły przynależność do krajowej czołówki. W kategorii 44 kg zwyciężyła Agata Łagoźna z Zagłębia, a na 5. miejscu zawody ukończyła Marta Chruściel z Zagłębia. W wadze 48 kg Natalia Ochal z Zagłębia zajęła 5. lokatę. Wreszcie w kategorii wagowej 55 kg złoty medal zawisł na szyi Ilony Omilusik z Herosa Czarny Bór.