Czytających: 4069

Zgorzelec: Dobre wyniki lekkoatletów Górnika

Czwartek, 30 kwietnia 2015, 14:47
Aktualizacja: 14:48
Kilkanaście miejsc na podium i kolejne kilkanaście w finałach to wynik lekkoatletów wałbrzyskiego Górnika podczas międzynarodowego mitingu w Zgorzelcu.

Rywalizowano we wszystkich kategoriach wiekowych.

Pierwsze miejsca zajęli: Paulina Chmielewska – pchnięcie kulą i Jakub Janiszewski – bieg na 1 km.

Drugie miejsca zajęli: Mateusz Jopek – skok w dal, Patrycja Wyrzyńska – bieg na 150 m, Marcin Ochyra – skok wzwyż, Maciej Adamus – rzut młotem, Piotr Prokopowicz – rzut oszczepem, Ola Tomaszewska – bieg na 600m.

Trzecie miejsca wywalczyli: Justyna Bryłka – skok wzwyż, Oliwia Słowik – oszczep, Michalina Wróblewska – kula, Oliwia Czaban – kula, Maciej Adamus – kula.

Kilkunastu zawodników Górnika zajęła miejsca 4-8 w finale konkurencji. Czwarte lokaty zajęli: Daria Szałańska – oszczep, Martyna Paulińska – kula, Daria Szałańska – kula, Alicja Kolanek – 60 m. Na piątym miejscu zawody kończyli: Patrycja Józik – bieg 150m, Paweł Pytlak – młot, Oliwia czaban – młot, Paulina Józik – bieg 300m. Szóste miejsca zajęli: Aleksander Atamańczuk – skok wzwyż, Adrianna Grędzińska – bieg 150m, Jakub Kanik – kula, Alicja Kolanek – skok w dal. Miejsce siódme zdobyła Weronika Janik- bieg 150m, a miejsca ósme wywalczyli Oliwia Głód – bieg 150m, Patrycja Wyrzyńska – bieg 300m, Klaudia Poszwa – skok wzwyż.

Kilkoro zawodników LKS górnik ustanowiło swoje rekordy życiowe. W niedzielę 3.05 kolejny start – Miting Otwarcia we Wrocławiu.