MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Do Wałbrzycha przyjedzie 2 000 uczestników Spartakiady Wodociągowej

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 21 sierpnia 2016, 17:16
Autor: red
Fot. red
Już w ostatni weekend sierpnia w Wałbrzychu odbędzie się XXVI Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego.

W konkurencjach sportowych rozgrywanych przez 3 dni weźmie udział około 2 000 pracowników przedsiębiorstw wodociągowych i kanalizacyjnych z całej Polski.

Spartakiada wodociągowa to prawdopodobnie jedyna branżowa impreza sportowa rozgrywana na tak dużą skalę. W pierwszej edycji, która odbyła się w 1987 roku w Elblągu, uczestniczyło około 400 osób. Od tego momentu liczba uczestników stale wzrasta. W Wałbrzychu będzie około 2 000 uczestników! Decyzja Izy Gospodarczej Wodociągi Polskie o przyznaniu Wodociągom Wałbrzych organizacji tak prestiżowej imprezy, jak Spartakiada, to ogromna nobilitacja.
- Spośród 450 Przedsiębiorstw należących od IGWP to właśnie Wałbrzych dostąpił zaszczytu organizacji XXVI Spartakiady. Ta informacja bardzo nas ucieszyła. Organizacja tak dużego wydarzenia to wyzwanie, ale jestem przekonany, że właściwie mu sprostamy. Będzie to jedna z największych imprez w mieście w tym roku - komentuje Prezes Zarządu Wodociągów Wałbrzych, Marek Mielniczuk.

Również dla Wałbrzycha takie wydarzenie niesie ze sobą wiele korzyści. Praktycznie wszystkie miejsca hotelowe w mieście i w okolicach będą zajęte. Skorzystają też restauratorzy oraz niektórzy lokalni przedsiębiorcy. Co ważne, każdy z uczestników opłacił swój pobyt w wydarzeniu. Wałbrzyskie Wodociągi pozyskały również kilkunastu ważnych sponsorów, patronów i partnerów.

Spartakiada zbiegła się w czasie z obchodami 70-lecia wałbrzyskiego sportu, co stanowi wymowną pointę. Realizacją programu sportowego zajmuje się Centrum Sportowo-Rekreacyjne Aqua-Zdrój. Przez 3 dni, od 26 do 28 sierpnia, uczestnicy wezmą udział w około 40 konkurencjach. Będą mieli szansę zmierzyć się m. in. w piłce nożnej, siatkówce, lekkiej atletyce, tenisie, kolarstwie MTB i w pływaniu. Większość konkurencji będzie odbywać się na terenie Aqua-Zdroju, ale również na Podzamczu, na terenie PSP 21 oraz PSP 26 oraz w Starej Kopalni, w Zagórzu Śląskim (Jezioro Bystrzyckie), a także na kortach tenisowych w Szczawnie-Zdroju.

Prezes Marek Mielniczuk uchyla rąbka tajemnicy o przewidzianych atrakcjach podczas Spartakiady.
- Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasi goście z całej Polski czuli się dobrze w Wałbrzychu i chcieli tutaj ponownie wrócić w przyszłości ze swoimi rodzinami.

Ambasadorem XXVI Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji został wałbrzyszanin, Krzysztof Ignaczak – Mistrz Świata w siatkówce. W sobotnie popołudnie zostanie rozegrany pokazowy mecz siatkówki plażowej z jego udziałem. Kolejnym gościem specjalnym będzie Mistrzyni Świata Fitness Natalia Gacka, która poprowadzi trening dla uczestniczek. Wprawdzie Pań na Spartakiadzie będzie jedynie 400, co w porównaniu z ilością uczestników płci męskiej to niewielka liczba (panów będzie 1 600), jednak organizatorzy postanowili nie zapominać o płci pięknej. Z treningu z Natalią Gacką będą mogli skorzystać również wałbrzyszanie – poprowadzi ona Piknik z wodą – Wielki Finał programu „Z wodą po zdrowie” już 27 sierpnia o godz. 9:30 w Hali Lekkoatletycznej przy ul. Chopina 1a w Wałbrzychu.

Większość konkurencji będzie transmitowana na żywo i będzie można obejrzeć je za pomocą strony internetowej www.spartakiada-walbrzych.pl.

Czytaj również

Mierzą prędkość

Duda w Wałbrzychu

Nowi członkowie LOT–u

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~wal 21-08-2016 19:41
Pozostaje tylko zapytać. Kto ponosi koszty takich imprez idące w setki tysięcy a może i miliony złotych? Niech zgadnę. My płacący za wodę!
~~to ja 21-08-2016 22:38
do ~wal - to najlepiej żeby nic nie było, tylko na władzę będziesz płacił :)))
~Haro 21-08-2016 22:46
Jak co roku każda reprezentacja pokrywa koszty swoich pracownikow. Bardzo dobrze , ze coś sie dzieje. Wystarczy, ze przez lata Wałbrzych był kojarzony wyłącznie z biedaszybami! ale pewnie takich malkontentów jak "wal" można było spotkać w każdym mieście , które wcześniej otrzymały prawo organizacji i organizowało spartakiade.
~żul 22-08-2016 8:03
Nie chodzi Haro o malkontenctwo tylko o to,że "wodociągi"od dawna są monopolem.Pracować w wodociągach to tak jak w energetyce,fine job.Polityka płacowa zawsze spada na odbiorcę kranówy.Wodociągi mają również generować zyski do budżetu państwa.Określenie-tanie jak woda już nie istnieje....
~wal 22-08-2016 9:01
Haro! A skąd ta reprezentacja ma pieniądze na koszty? Z pieniędzy odbiorców kranówy! A jaki jest koszt zbudowania"plaży"przed Aqua-Zdrojem z kilkuset ton piachu który potem trzeba będzie usunąć? A zastanawiałeś się skąd tyle banerów reklamowych wodociągów w Aqua? Zgadnij ile za to wodociągi łożą na Aqua?... jak się dowiesz to osiwiejesz.
~Walbrzychmój 22-08-2016 10:02
Ten wal i Haro to trole oni by chcieli aby Wałbrzych był zabity dechami i na czarno pomalowany. Właśnie przez takich jak oni Wałbrzych był zaniedbanym miastem a teraz trzeba nakładów wielkich aby to odwrócić.
~Haro 22-08-2016 10:11
Do Wałbrzychmoj chyba masz problem ze zrozumieniem wypowiedzi. Właśnie jestem za tym by nie był pomalowany na czarno. Do Wal nie wiem ile ton, ale widzę , ze tym masz wiedzę wiec przyjmuje ze są to setki ton. Byłem na stronie spartakiady i widzę tam od groma sponsorów tej imprezy. A piach, pewnie po wykorZystaja do zasypywania. I tak kupują, choć dla mnie to nie jest płaza tylko boiska do siatki
~Marketing 22-08-2016 10:22
Akurat Aqua Zdrój to chyba największy odbiorca wody i najbardziej kojarzy się z wodą, więc reklama na tym obiekcie jest najlepszym miejscem i najbardziej uzasadniona.
~emigrant bez polskiego IP 22-08-2016 12:13
Ale to wlasnie spolki miejskie jak wodociagi sa przyczyna zabicia Walbrzycha dechami bo go pograzaja finansowo.Wstydzcie sie wodociagowcy bo nie czas na wasze swietowanie na cudzy koszt.
~Wiesniaki 22-08-2016 12:16
Genialnie, monopol się bawi. Może urządzicie konkurencję w budowie sieci wod kan bez użycia środków inwestorów. Poczekamy i zapewniam że zapłacicie za wszystko.
~żul 22-08-2016 14:33
Proponuję rafting Pełcznicą....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Parking dla kamperów

Zagospodarowali szczyt

Dzień Cioci po wałbrzysku

Wydarzenia w Starej Kopalni

Wakacje w Muzeum