MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Do naszego powiatu trafiła ,,Perła 2011”

Wiadomości: Wałbrzych/region
Piątek, 16 września 2011, 15:08
Aktualizacja: 15:41
Autor: RED
Fot. użyczone
Otrzymali ją Wiesława i Ireneusz Kocbuch w prestiżowym ogólnopolskim konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” Państwo Wiesława i Ireneusz Kocbuch, prowadzący w Golińsku ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne,, Wiecha”.

Konkurs składał się z dwóch etapów: regionalnego i ogólnopolskiego. W etapie dolnośląskim rywalizowało ze sobą 60 produktów i 12 potraw. Wszystkie miały udokumentowaną co najmniej 25-letnią tradycję, wiele z nich mogło się pochwalić przedwojennym rodowodem, a wytworzone zostały z lokalnych surowców i - oczywiście - tradycyjnymi metodami.

Do etapu ogólnopolskiego z terenu Dolnego Śląska nominowano roladkę z młodej wrzosówki przygotowaną przez Państwa Kocbuch z Golińska w gminie Mieroszów. W drugim etapie, jaki miał miejsce w Poznaniu podczas Polagry-Food, krajowa Kapituła XI edycji konkursu ,,Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” przyznała Państwu Kocbuch prestiżową nagrodę - ,,Perłę 2011”.

Gospodarstwo ,,Wiecha” usytuowane jest w Golińsku, w gminie Mieroszów. Właściciele oferują 24 miejsca noclegowe w 2- i 3-osobowych pokojach z łazienkami. Serwują kuchnię staropolską. Konkursową potrawę wykonali z wrzosówki, hodowanego przez nich gatunku owcy. – Nie zdradzę sekretu przygotowania potrawy, ale mogę powiedzieć, że nie dodaję do mięsa czosnku, zastępuję go cząbrem, a roladkę nadziewam leśnymi grzybami – mówiła podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu pani Wiesława Kocbuch.

Laureatom ,,Perły 2011” gratulujemy!

Czytaj również

Promesy na sprzęt

Przyjedzie Duda

Lato w żłobku

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~marcin 16-09-2011 17:30
Perła, prócz bimbru to ulubiony napój Jakuba Wędrowycza, bohatera książek Andrzeja Pilipiuka (polecam - klimat prawie jak na Sobięcinie). A tak nawiasem mówiąc, całkiem niezłe piwko ..... :)
~do marcin 16-09-2011 18:28
a jest perła strong?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Duda w Wałbrzychu

Książ w średniowieczu

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Miasto broni strażników

Szełemej w Chwaliszowie