MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 29 maja
im. Magdaleny, Urszuli

Dni Wałbrzycha – kilka informacji

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 31 sierpnia 2010, 21:06
Aktualizacja: Środa, 1 września 2010, 10:38
Autor: Sven
Fot. organizatorzy
W piątek po południu startuje największa impreza miejska w tym roku. Przez weekend na stadionie im. Janusza Kusocińskiego będzie można skorzystać z bardzo różnorodnej oferty. Nie zabraknie zawodów sportowych i koncertów, odbędzie się piknik wałbrzyskich organizacji pozarządowych, będzie można podnieść sobie ciśnienie na diabelskim młynie i innych atrakcjach lunaparku. A na koniec pokaz sztucznych ogni.

Podajemy kilka szczegółów programowych, które ułatwią wybór z tej bardzo szerokiej gamy propozycji. W piątek na rozgrzewkę zagrają specjaliści od miksowania muzyki, znani zapewne bywalcom wałbrzyskich klubów Rad-Nice aka Radzik oraz Cisak. Miłośnicy muzyki house i break-beat na pewno będą usatysfakcjonowani.

Wieczorną część koncertu rozpocznie Ania Wyszkoni. Usłyszymy utwory z pierwszej solowej płyty pt. „Pan i Pani”. Następnie wspólnie ze Łzami zaśpiewają swoje największe przeboje.

Muzyczna część soboty zacznie się o godzinie 16.00. Na początek zagra wałbrzyski Onyx, który na pewno rozrusza wszystkich znakomitymi coverami utworów Led Zeppelin i Deep Purple oraz własnymi kompozycjami.

Następnie zaprezentuje się wschodząca gwiazda polskiego rynku muzycznego – Zero procent. Co prawda grają już od dziesięciu lat, ale rok 2010 jest dla nich przełomowy. Zostali laureatami telewizyjnego programu „Śpiewaj i walcz” i zostali zaproszeni do udziału w koncercie „Debiuty” na festiwalu w Opolu. Warto sprawdzić, co mają do zaoferowania.

Marika będzie promować swoja drugą, ale za to podwójna płytę Put Your Shoes On/Off, która miała premierę w czerwcu, a pochodzący z niej utwór Uplifter bardzo dobrze radzi sobie na listach przebojów.

Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Kukulska, której dyskografia liczy ponad dziesięć płyt. Ona także przyjeżdża z płyta Comix, którą od początku do końca stworzyła ze swoim mężem i bardzo dobrym perkusistą – Michałem Dąbrówką.

Niedzielne muzykowanie zacznie się od przebojów rodem z Broadwayu. Wystąpi Kwartet Wałbrzyski, złożony z muzyków Filharmonii Sudeckiej.

Będzie też trochę tańca. Wystąpią dwa zespoły związane z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury. Teatr Tańca Dawka Energii zaprezentuje fragmenty swoich dwóch programów, które pokazywane były z sukcesem w Wielkiej Brytanii. Z kolei Fresh Crew to grupa złożona wyłącznie z dziewcząt, dla których taniec jest wielką pasją i sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Grający najbardziej znane przeboje różnych wykonawców zespół Evelele przygotuje grunt pod występ absolutnej gwiazdy tegorocznych Dni Wałbrzycha – zespołu Raz, Dwa, Trzy. Artyści, których chyba nie trzeba przedstawiać, tym bardziej, że obok Ani Wyszkoni zostali zaproszeni na życzenie internautów, którzy głosowali na stronie WOK – u.

Poza atrakcjami muzycznymi ciekawie zapowiada się I Piknik Wałbrzyskich Organizacji Pozarządowych, których podstawowym celem jest kreowanie życia społecznego na poziomie podwórka, dzielnicy czy miasta, bez oglądania się na władze takiego czy innego szczebla.

Ze sportu poza turniejem w bule, piłkę nożną i tenisa, dużą atrakcją powinny być pokazy strongmanów. Swój udział zapowiedział Grzegorz Peksa znany w środowisku jako Dzik notecki, wielokrotny mistrz świata w wyciskaniu sztangi leżąc i strongman oraz Waldemar Baran - młody i dobrze zapowiadający się siłacz. Wszyscy chętni będą mogli się zmierzyć z nimi i ze sobą nawzajem.

Uzupełnieniem będą przeróżne konkursy z wartościowymi nagrodami, kiermasze, stoiska z wyśmienitym jedzeniem i lunapark całkiem pokaźnym diabelskim młynem

Nad bezpieczeństwem i porządkiem czuwać będzie sprawdzona firma ochroniarska a w tle można liczyć na patrole policji i straży miejskiej. To ważne, ponieważ chodzi o to, żeby wszyscy mogli skorzystać z okazji i dobrze się bawić, również całe rodziny z dziećmi.

Ogłoszenia

Czytaj również

GCB–K teraz online

Powiat w walce z pandemią

Dziki na osiedlu

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~michal 1-09-2010 2:42
Zapewne będzie bezpiecznie. Dziesiątki lokalnych watażków się postara...
sanityfair 1-09-2010 9:08
"...na życzenie internaŁtów" LOL
~ 1-09-2010 9:47
no jak dziadki beda na ochronie ,to bankowo bedzie spokojnie....jak zawsze w sumie
~Zyleta 1-09-2010 15:00
śmieszą mnie ci 'mistrzowie' muzy klubowej' bo kto to jest, komu oni są niby znani kilkunastu ludziom w Wałbrzychu,tak reszta zespoły nawet ciekawa
~ 1-09-2010 19:23
"Sprawdzona firma ochroniarska" - czyli? Klub spokojnej starości, który "pilnował" na juwenaliach? xD Ale bądźmy optymistami, może w tym roku zatrudnią kogoś młodszego ^^
~Sławek 3-09-2010 17:50
Gimbusy się zlecą jak zwykle, wypiją po 3 piwa i będą szukać obicia mordy, mieszkam we Wrocławiu i tam to jest nie do pomyślenia, żeby jakieś gimbusy do Ciebie podeszły i szukali zaczepki, to miasto jest jak z innej bajki. Co do gwiazd to w tym roku nawet fajnie to wygląda, i zgadzam się z tymi wałbrzyskimi "mistrzami" o których pierwszy raz w życiu słyszę. No ale rozumiem, że nie ma jak zwykle zbyt dużo pieniędzy, więc dobre i to co jest :) Na fajerwerki pójdę, na Łzy pewnie też, trochę zimno się zrobiło, mogliby przełożyć dni Wałbrzycha bardziej na sierpień.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mogą wracać do pracy!

Wałbrzych Centrum

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Co słychać w Wałbrzychu?

Wypożyczysz rower