Czytających: 5405

Wałbrzych, Podzamcze: Dimitraszewski oraz Głębocki wygrywają turniej tenisa

Poniedziałek, 8 marca 2010, 14:34
Aktualizacja: 20:09
Krystian Dimitraszewski oraz Mieczysław Głębocki to zwycięzcy I Halowych Mistrzostw Wałbrzycha w Tenisie Ziemnym. W zawodach udział wzięło blisko 30 tenisistów z całego Dolnego Śląska.

Rywalizowano w dwóch kategoriach: OPEN oraz +45. Pula nagród wyniosła ponad 2000 złotych. Najlepszym tenisistą w w grupie OPEN został Krystian Dimitraszewski, który w finale 6:4, 6:1 pokonał Pawła Głębockiego. Trzecie miejsce wywalczył Janusz Kuriata, zawodnik MKS-u Szczawno Zdrój. Kuriata ograł 6:1, 2:6, 7:5 Łukasza Matusika.

W kategorii +45 bezkonkurencyjny był Mieczysław Głębocki. Złoty medalista stanął na najwyższym stopniu podium po zwycięstwie nad Wiesławem Paleniem 6:4, 6:4. Trzeci w tej grupie zawodników był Piotr Kaczmarczyk, który o brąz walczył z Krzysztofem Sujeckim, wygrywając 6:1, 7:6.