MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dietetyczna inwestycja

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Piątek, 28 lutego 2020, 11:21
Aktualizacja: Sobota, 29 lutego 2020, 9:08
Autor: red
Fot. WSSE "Invest Park"
Boguszowska firma Advisory Commodities związana z branżą spożywczą zainwestuje 5 milionów złotych w uruchomienie zakładu w Świebodzicach. Prezes przedsiębiorstwa odebrał decyzję o wsparciu inwestycji w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej z rąk Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Wojciecha Murdzka.

- Ta inwestycja jest przykładem jak działa Polska Strefa Inwestycji - mały, lokalny przedsiębiorca decyduje się na skorzystanie z przywilejów jakie daje strefa ekonomiczna. Cieszę się, że coraz więcej polskich firm korzysta z tego wsparcia – podkreślał Wiceminister Rozwoju Wojciech Murdzek, który wręczył przedsiębiorcy decyzję na działalność w WSSE.

Advisory Commodities to rodzinna firma funkcjonująca do tej pory w Boguszowie-Gorcach, która związana jest z branżą spożywczą. Dzięki inwestycji w wałbrzyskiej strefie firma zamierza rozszerzyć działalność wprowadzając do produkcji żywność dietetyczną.
- Strefa to nie tylko globalne koncerny, to również inwestycje lokalnych firm, które mają szansę na rozwój działalności przy wsparciu WSSE. Takie projekty napawają nas szczególną dumą – stwierdził dr Piotr Sosiński, prezes wałbrzyskiej strefy.

Projekt inwestycyjny opiewający na 5 milionów złotych zakłada uruchomienie w Świebodzicach produkcji mieszanek ziaren, owoców i warzyw liofilizowanych, suplementów diety oraz karm i pasz dla zwierząt.
- To pierwszy etap inwestycji – mówi Michał Kulikowski, prezes firmy Advisory Commodities. – Kolejnym krokiem jest wprowadzenie do produkcji soków owocowo-warzywnych, olejów roślinnych, orzechów prażonych oraz przypraw i ziół – wymienia.

Zakład zlokalizowany będzie poza terenami, które tworzyły tzw. podstrefę Świebodzice. Wykorzystanie ulg strefowych na takim obszarze możliwe jest dzięki wprowadzeniu Polskiej Strefy Inwestycji – czyli objęciu statusem strefy całego terytorium inwestycyjnego w Polsce.
- Obecnie firmy nie muszą przenosić swoich zakładów w dawne granice stref ekonomicznych, aby korzystać z pomocy publicznej. Przedsiębiorcy inwestują tam gdzie jest im najwygodniej a ulgi możliwe są po spełnieniu kryteriów ilościowych i jakościowych. Progi te są znacznie mniejsze dla małych i mikro firm – tłumaczy Kamil Zieliński, wiceprezes wałbrzyskiej strefy.

Twoja reakcja na artykuł?

4
40%
Cieszy
2
20%
Dziwi
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Chcą wstępu do lasu

Wyjazdów nie brakuje

Wyróżnienie dla Szczawna

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Bicz_bozy 28-02-2020 16:15
Po tytule artykułu byłem przekonany, że chodzi plany na przyszłość naszego pisowskiego starosty.
~Bicz_bozy 28-02-2020 17:24
do: ~Bicz_bozy (16:15)
No jasne że nie chodziło o lokalnych politykierów PO, oni są zazwyczaj chudzi i wiecznie nienażarci.😂
~Kwiatek 29-02-2020 13:51
do: ~Bicz_bozy (17:24)
Uderz w stół a nożyce się odezwa - przynajmniej wiadomo, kto lubi się bawić w podszywki, Krzysiu 😂😂😂
~Sratuś pierdatuś w pis 28-02-2020 16:56
Skoro zakład jest poza strefą to dlaczego Zieliński chwalipięta wypina pierś po odznaczenie i premię. Ale ten typ tak ma.
~roś 28-02-2020 18:20
Sosiński opromieniony niebywałymi osiągnięciami na stanowisku wiceprezydenta Wałbrzycha gwarantem sukcesu.
~Roxana 28-02-2020 21:30
Brawo panie Michale życzę sukcesu w rozwoju firmy
~ryson 29-02-2020 8:43
Miłe to. Życzę powodzenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stroje piłkarskie z nadrukami pod lupą – sprawdź jaki materiał wybrać!

Zawsze na posterunku

Dwa nowe przypadki

Dowiozą co potrzeba

Lokalna tarcza