Czytających: 3741

Wałbrzych: Derby Wałbrzycha w rozgrywkach kadetów, a więc, jak grali nasi młodzi koszykarze

Czwartek, 20 października 2011, 18:56
Aktualizacja: 18:58
W rozgrywkach kadetów Górnik Nowe Miasto zmierzył się z Górnikiem Wałbrzych i wygrał 75–70. Porażki doznali też juniorzy Górnika Wałbrzych. Za to wciąż niepokonani pozostają młodzicy biało–niebieskich.

W derbach Wałbrzycha w kategorii kadetów, Górnik Nowe Miasto pokonał Górnika Wałbrzych 75-70. Dwie pierwsze kwarty to świetna gra ekipy z Nowego Miasta i wyraźnie prowadzenie 45-25. W trzeciej kwarcie rozpoczęła się pogoń graczy Górnika Wałbrzych, ale do sukcesu zabrakło czasu. U gospodarzy kapitalnie zagrali: Piskorski, Czemarnik i Pilarczyk, a w biało-niebieskich na wyróżnienie zasłużyli: Kołaczyński, Krzymiński i Szymanowski.

Górnik Nowe Miasto – Górnik Wałbrzych 75-70 (20-15, 25-10, 17-20, 13-25)

Nowe Miasto: Piskorski 22, Czemarnik 19, Pilarczyk 18, Chomicki 6, Kurzepa 6, Baron 2, Lindner 2, Kuliński 0

Górnik: Kołaczyński 18, Krzymiński 17, Szymanowski 16, Szmidt 8, Durski 5, Smoleń 4, Jarosiński 2, Dargacz 0, Jeziorowski 0, Kłyż 0, Kowalski 0, Somiński 0.

6.Zastal II Zielona Góra 2 70:241

Wciąż poniżej oczekiwań spisują się juniorzy wałbrzyskiego Górnika. Tym razem ponieśli oni porażkę w meczu z WKK II Wrocław. Wałbrzyszanie przez pełne 40 minut toczyli wyrównany bój we Wrocławiu, ale jednak lepsza okazała się ekipa WKK. Po 20 minutach nasi przegrywali 25-34. Dzięki świetnej grze w defensywie, po 30 minutach ta przewaga stopniała do 1 punktu (39-38). Ostatnie 10 minut należało do miejscowych i to oni po końcowej syrenie mogli cieszyć się z wygranej. Niestety, trzech koszykarzy Górnika, którzy nieźle punktowali: Murzacz, Łozowicki i Jaskólski, to zbyt mało, by odnieść zwycięstwo.

WKK II Wrocław – Górnik Wałbrzych 65-56 (18-12, 16-13, 5-13, 26-18)

Górnik: Murzacz 18, Łozowicki 14, Jaskólski 13, Stopiński 5, Marcin Ciuruś 2, Hupało 2, Świątkowski 2, Balcerzak 0, Mateusz Ciuruś 0, Dziurdzia 0.

7.Śląsk II Wrocław 3 91:130

Dla odmiany świetnie spisują się nasi młodzicy, którzy wygrywają mecz za meczem. Nasi koszykarze nie pozostawili żadnych złudzeń Śląskowi II Wrocław. Już do przerwy Górnik prowadził we Wrocławiu 42-19 i kwestią czasu pozostawało tylko to, jaką różnicą wygrają biało-niebiescy, wśród których ponownie prym wiódł Szmidt.

Śląsk II Wrocław – Górnik Wałbrzych 39-96 (10-15, 9-27, 6-28, 14-26)

Górnik: Szmidt 37, Grabka 18, Ziemski 14, Kwiatkowski 11, Dabic 6, Mizgalski 5, Burdeński 3, Wróblewski 2, Błaszczak 0, Fiedorowicz 0, Olejarz 0, Słomczyński 0.