Czytających: 4455

Wałbrzych, Podgórze: Derby Wałbrzycha dla Gwarka

Poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 16:20
Aktualizacja: 16:36
Adam Mucha strzelił dla Gwarka Wałbrzych dwie bramki w niedzielnym pojedynku derbowym z Czarnymi. Dzięki dobrej dyspozycji tego zawodnika piłkarze trenowani przez Grzegorza Janika zwyciężyli gości 2:0.

Przez większość meczu przewagę mieli gospodarze, jednak napastnicy Helmi Abid oraz nowy nabytek Gwarka Łukasz Piątek nie potrafili pokonać bramkarza gości. Zrobił to dopiero w 35 minucie wracający do gry po wielu miesiącach przerwy Adam Mucha. Strzałem z 16 metrów przelobował Tomasza Ciekanowskiego i było 1:0 dla zielono-czarnych.

Początek drugiej odsłony meczu także należał do gospodarzy. Jedynie ostatnie 10 minut spotkania to ataki zespołu Czarnych, które nie przyniosły zmiany rezultatu. Wynik ustalił w 92 minucie Adam Mucha, pokonując Tomasz Ciekanowskiego w sytuacji sam na sam. Tym samym Gwarek zwyciężył w meczu derbowym Czarnych 2:0.

Gwarek Wałbrzych - Czarni Wałbrzych 2:0 (1:0)
Gwarek: Pyłka - Szczurek, Jaworski, Chanek, Bylicki, Pawełczyk, Kłodawski, Mucha, Piątek, Abid, Sysiak oraz Świder, Łasi i Waszak
Czarni: Ciekanowski - Świętanowski, Derkacz, Gwóźdź, Mudzin, Darmochwał, Jaje, Rutecki, Janiak, Olejniczak, Szkudlarek oraz Kaczanowski