Boguszów-Gorce: Derby Boguszowa–Gorc dla Szczytu

Czwartek, 9 września 2010, 15:01
Aktualizacja: 15:02
Autor: red
Adam Cieszkowski wyrasta na rasowego snajpera
W klasie okręgowej juniorów w piłce nożnej doszło do derbowego pojedynku pomiędzy Górnikiem Gorce a Szkółką Piłkarską Szczyt Boguszów. Lepsi okazali się goście, którzy wygrali 1–0.

Mecz był wyrównany i toczył się głównie w środku boiska, gdzie żadna ze stron nie potrafiła zdobyć sobie przewagi.

Mimo że był to mecz derbowy, to nie było widać w grze żadnej drużyny tej zaciętości i walki, która zazwyczaj charakteryzuje takie pojedynki. Tempo spotkania było ospałe i oba zespoły bardziej dbały o zabezpieczenie swojej bramki, niż o jej strzelenie. Tak było aż do 32. minuty, kiedy to dopiero co wprowadzony na boisko Bartosz Krawczyk prostopadłym podaniem uruchomił Adama Cieszkowskiego, a ten na raty pokonał bramkarza Górnika Wojciecha Klimczaka.

Mecz nabrał atrakcyjności dopiero w drugiej połowie, głównie za sprawą walczących o wyrównanie gospodarzy. Szczyt groźnie kontratakował, a najbliżej zdobycia gola był dwukrotnie Cieszkowski w 67. i 80. minucie, jednak nie potrafił znaleźć ponownie drogi do siatki. Górnik miał znakomitą sytuację w 75. minucie, kiedy to Konrad Zwolenik posłał piłkę tuż nad poprzeczką bardzo pewnie broniącego Daniela Gałka. W ten oto sposób Szczyt wygrał swój pierwszy mecz w Lidze Okręgowej Juniorów, a zwycięstwo to smakowało podwójnie z racji tego, że stało się to na boisku największego rywala.

Górnik Gorce – Szczyt Boguszów 0-1 (0-1)

Górnik- Klimek- Pryk, Pawlak (70’ Olczak), Ludwiczak, Becht - Z. Bejnarowicz, R. Bejnarowicz, Łagan ( 65’ Kois ) Archacki - Owcarz, Zwolenik

Szczyt: Gałek- A.Wiktor, Borowiak, Bieniecki, Łazowski (85’ Iwicki) - Dacek, Lipiński, Maliszewski (55’ Rudnicki), Szczeklik (30’ Krawczyk), Rudzki (65’ Paczuski)- Cieszkowski (88’ Budnik)