Czytających: 3773

Wałbrzych, Nowe Miasto: Derbowy pojedynek sparingowy dla Gwarka

Poniedziałek, 1 marca 2010, 21:09
Aktualizacja: 21:21
Sparingowy mecz pomiędzy Gwarkiem Wałbrzych, a Zagłębiem Wałbrzych zakończył się zwycięstwem tej pierwszej ekipy 2:0. Bramki dla podopiecznych Grzegorza Janika zdobywali Rafał Siczek oraz Marcin Michnicki.

Obie ekipy stworzyły sobie w tym pojedynku kilka groźnych sytuacji, ale korzystniej wyszli z tej potyczki gracze Gwarka. Pierwszy gol padł w 20 minucie spotkania. Szarżujący na lewej stronie boiska Helmi Abid dośrodkował w pole karne do nabiegającego Rafała Siczka, a ten skierował futbolówkę do siatko obok bezradnego bramkarza Zagłębia. Chwilę później mogło być 1:1, ale podopieczni Eugeniusza Piechockiego nie wykorzystali rzutu karnego.

W drugiej połowie Zagłębie próbowało zdobyć bramkę wyrównującą, ale zmiennik Grzegorza Hamerskiego - Łukasz Pyłka - bardzo dobrze radził sobie między słupkami. Gol dla Gwarka padł po drugim w tym spotkaniu rzucie karnym. Futbolówkę w lewy górny róg uderzył Marcin Michnicki, ta odbiła się od poprzeczki i wpadła tuż za linią bramkową. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i to A-klasowiec wygrał 2:0.

Gwarek Wałbrzych - Zagłębie Wałbrzych 2:0 (1:0)
Gwarek: Hamerski - Botwina, Szczurek, Bylicki, Michnicki Maciej, Pawełczyk, Waszak, Siczek, Świder, Piątek, Abid oraz Pyłka, Michnicki Marcin, Świeży i Kłodawski
Zagłębie: Wojciechwski - Dobiega M, Borcoń, Olszewski, Zawadzki, Gryguć, Smolec, Szymaniak, Kupniewski, Suchara, Nowak oraz Nyklasz, Sawulczyk, Cyrta, Dobiega P, Radoń