Wałbrzych: Dekoracja najlepszych drużyn i zawodników ligi halowej Ronal Cup

Poniedziałek, 17 marca 2014, 13:18
Aktualizacja: Wtorek, 18 marca 2014, 7:14
Wczoraj zakończyły się rozgrywki jubileuszowego XX sezonu ligi halowej piłki nożnej Ronal Cup.

Po raz pierwszy w historii tej ligi mistrzem została ekipa Logo, która w końcowej klasyfikacji wyprzedziła o 1 punkt WZWiK. Na najniższym stopniu podium stanęli gracze Art. Eko. Tuż za podium uplasowała się ekipa Mariusza Tatuśki. Team Tatuśko był kilkakrotnie mistrzem ligi i zapewne 4. lokata nie zadowala zawodników tej ekipy. Na 5. miejscu sezon zakończyła Faurecia, a tuż za nią uplasowało się Patrfrigo. Siódme miejsce na koniec sezonu czterokrotnego mistrza, a więc zespołu Ronala, jest negatywnym zaskoczeniem. Trzy ostatnie miejsca w tabeli ligowej zajęły drużyny: Podgórza, NSK i Białego Kamienia.

W II rundzie piłkarze zdobyli 327 goli, a w całym sezonie tych goli padło 608. Najlepszym zawodnikiem całego sezonu został uznany Michał Bartkowiak z Team Tatuśko, a strzelcem Łukasz Kalka z LOGO, który zdobył 33 gole. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł w udziale Kamilowi Jasińskiemu z WPWiK, a odkryciem sezonu został inny bramkarz Mateusz Gawlik z LOGO.