MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Deklarację Wałbrzyską podpisało już 7 gmin

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 4 listopada 2011, 17:01
Aktualizacja: Sobota, 5 listopada 2011, 7:56
Autor: PAW
Fot. UM w Wałbrzychu
W wałbrzyskim Ratuszu z nowym Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzym Tutajem spotkali się sygnatariusze Deklaracji Wałbrzyskiej.

Tak więc w spotkaniu uczestniczyli: prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, burmistrz Boguszowa-Gorc Waldemar Kujawa, burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel i wójt gminy Walim Adam Hausman.

Do deklaracji dołączyły kolejne dwie gminy. Akces zgłosili: wiceburmistrz Mieroszowa Dorota Bekier i wójt gminy Czarny Bór Adam Górecki. Tym samym deklaracja to już 7 współpracujących ze sobą położonych po sąsiedzku gmin. Warto przypomnieć, że deklaracja dotyczy wspólnych działań zmierzających do szybkiej poprawy sytuacji społeczno-ekonomicznej Aglomeracji Wałbrzyskiej i wypracowania Programu Operacyjnego-Rozwój Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Jerzy Tutaj zobowiązał się do aktywnej współpracy z sygnatariuszami deklaracji, przekonując, że przede wszystkim zgodna współpraca lokalnych samorządów przy wsparciu z Wrocławia podźwignie region dotknięty m.in. wyludnieniem, bezrobociem i zapaścią infrastrukturalną. Tutaj zamierza jak najszybciej zająć się konkretnymi zamierzeniami, np. obwodnicą Głuszycy i Boguszowa-Gorc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trzy ważne daty czerwcowe

Kierowcy narzekają i nie przebierają w słowach

Jednoosobowa cela dla 22–latka, który zamordował 10–latkę z Mrowin

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~ignorant 4-11-2011 17:21
"papierowy POtworek -nikomu,do niczego nie POtrzebne takie cóś.
~Józek 4-11-2011 17:39
Podpiszcie jeszcze Wielką Kartę Pisakowogórską oraz Memoriał Starozdrojski oraz Dokument Białokamieński - po co? Puste gesty i nic więcej. Tworzenie złudzenia, że coś się robi? Czy będzie z tego jakiś pieniądz - pewnie nie, ale ładnie to wygląda, jak podejmuje się dużo pustych przedsięwzięć.
~Andrzej 4-11-2011 17:58
Ale dalej walicie jak durnowatą główką w murek i po co to , szkoda Waszych główek / pustych / przecież . Wy nawet nie wiecie o co chodzi a piszecie , bo trzeba tak jak Pisowcy szczekać , kłamać , opluwać , nie ważne czy to prawda czy nie , czy to jest ważne dla miasta , kraju , ważne aby " im " dowalić . Ale na szczęcie jesteście na bocznym torze i jest demokracja , to plujcie dalej , może to Wam potrzebne do życia ? któż to wie ? Zobaczcie , wbrew Waszym wpisom i chciejstwu Prezydent Szełemej działa i walczy aby to nasze miasto / piękne miasto/ utrzymać na powierzchni i musi zrobić cięcia w biurokracji i inne zmiany w tych zmurszałych strukturach istniejących i nie zmieniających się od przeszło 20 lat . Po co ten krzyk , Szełemej zwalnia , a ja mówię na reszcie robi porządek .Brawo !
~lolek 4-11-2011 18:17
Tak tak, zobaczymy , co powiesz jak zwolni twoja córkę, brata, ciocię czy wójka itd.po prostu kogoś bliskiego z rodziny i ten ktos zostanie bez pracy,bez środków do życia, bez dodatku mieszkaniowego aż w końcu zdesperowany odbierze sobie życie! a odpowiedzialni dalej bedą brać pensyjki z budżetu miasta ! Czyzby to cię tak kretynie cieszyło ! Skoro taki super ten twój prezydent, to czemu cięć w budżecie nie zaczął od siebie tylko od najbiedniejszych, a sam dostał w tym wielkim kryzysie podwyżkę! Czy ojciec z matką w kryzysie zmniejsza rację żywnościową tylko dzieciom czy zaczyna od siebie ?
~Andrzej 4-11-2011 18:22
Mam pytanie do oponentów i ośmieszaczy , no i kogo wybrali na czlonk a zarządu woj. dolnosląskiego do spraw kasy unijnej , ano Tutaja , nawet pisowcy się nie sprzeciwili w glosowaniu i mówicie ,że to wszystko puste słowa Tutaja , Szełemeja i innych , a skąd załatwiać pieniądze dla Wałbrzycha , może od Was co ? A może macie inne sposoby ratowania kasy dla miasta , to napiszcie baranki . Jestem bardzo ciekawy .
~Lolek 4-11-2011 18:29
Lolek nie picuj . dobra , ja przepracowałem ciężko ponad 37 lat i wiem jak to jest w życiu i nie pouczaj takich jak ja . Bo to moje pokolenie dostało w dupę najwięcej i wcale tak nie kwili jak Wy młodzi . No i piszesz kłamstwa , Ty wiesz jakie . Ale zapewniam Cię Lolku bardzo malo ludzi w te Twoje rewelacje uwierzy . A dlaczego Ci tzw. pokrzywdzeni , popijają winko , piwko i do ,pracy nie póją za Boga , tylko panda / Pa da , Pan da ? Wolą zasiłek , no bo za 1500 zł to niech oni się walą . No i jeszcze jedno wypraszam sobie słowo kretynie , znasz mnie ? uważaj abyś nie poznał bo byś cienko zaspiewał , dlatego rada , nie obrażaj nikogo i szanuj zdanie innych . No i jeszcze jedno : jest kapitalizm i już nie ma sie należy baranie . Poniał.
~olo 4-11-2011 18:41
Panie Tutaj takie deklaracje dobre są tylko dla POkemonów oni wszystko łykają . Ps A jak tam aferka związana z Książem , koledzy zmietli już POd dywan?
wiktorwspanialy 4-11-2011 19:09
STOP internetowym hejterom!!
~:((( 4-11-2011 20:46
ja juz tego nie garniam przeciez Pan Tutaj zostal odwolany z funkcji Prezesa no chyba nie za dobra prace nagle dostaje nowa posade tylko pytam za co??
~pkp 4-11-2011 21:18
~:((( ano za to ze jest w PO to wystarczające chyba no nie . PS. przeczytaj ilu ma sympatyków . a ze były afery co tam teraz jest fajnie no nie
~waldenburger 4-11-2011 21:35
Bardzo ciekawa dyskusja ...? Panowie "poniał" i "ciekawy", czy aby myśleć trzeba mieszkać poza Wałbrzychem? Bo po waszych postach widać, że tak. kto to miasto doprowadził do UPADŁOŚCI? PZPR, SLD, UW, KLD, PO, PIS i reszta. Nie ma partii "niewinnej". A kto jest partią? Ludzie którzy ja reprezentują. Niestety nie interesował i nie interesuje ich los tego miasta. Ich interesują tylko ich "interesiki". Do tego Wałbrzych jest miastem pozbawionym inteligencji, bo ci co uważają się za inteligencje niestety nią nie są. Tak więc widzę nikłe szanse na podniesienie miasta z upadku. Smutne to, gdyż uważam się za lokalnego patriotę.
~ale 4-11-2011 22:50
A Rosiak i tak Wam wszystkim zrobi ku....ku bo już się do Palikota szykuje.
wolfen 4-11-2011 23:42
To tak jakby od nowa? http://www.zmigk.org.pl/ Jakby ktos nie wiedzial chodzi o slawny lecz dosc juz zapomniany Zwiazek miast i gmin ksianzanskich.
~gosc 5-11-2011 8:44
Tuż to ewidetnie to samo co w dawnych czasach zwało się: "Związek Miast i Gmin Książańskich", który rozpadł się z wielkim hukiem, a szef tej organizacji sprawuje teraz godne miano Starosty Wałbrzyskiego.
~akuku 5-11-2011 8:52
Tutaj został z Zamku wylany, bo narobił szkód. Więc go w nagrodę PO na stołku w Zarządzie Województwa posadziło, bo to przecież "nasz" czyli "ich". A swoim zginąć nie dadzą, bo nie po to Lechu i towarzysze w "internatach" szynkę jadali, aby teraz im kombinować nie wolno było.
~.. 5-11-2011 10:00
A Głuszyca czeka na decyzję z Episkopatu. Nie ma jeszcze decyzji więc się nie przyłączyła.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tristone rozpoczęło budowę czwartej już hali produkcyjnej na terenie WSSE

Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego

Prezydent Szełemej wysoko oceniony w rankingu Newsweeka

Sprawa burmistrza Jacka C. ma charakter rozwojowy

Przedwiośnie wspiera Wiosnę Roberta Biedronia