MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Deklaracja Sudecka podpisana

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Wtorek, 12 grudnia 2017, 13:18
Autor: red
Fot. UMWD
We Wleniu, Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz wicemarszałek Iwona Krawczyk spotkali się z blisko setką samorządowców reprezentujących południowo–zachodnią część Dolnego Śląska, od Jeleniej Góry przez Wałbrzych po Kłodzko, aby rozmawiać o współpracy i zrównoważonym rozwoju naszego regionu.

Podczas spotkania podpisano tzw. "Deklarację Sudecką", która będzie tworzyła grunt do współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju wszystkich obszarów województwa.

- Udowodniliśmy, że w jedności siła, dlatego mówmy jednym głosem potęgując starania województwa o środki unijne. Nasza jedność pozwoli wypracować wspólne stanowisko do współpracy z rządem. To dla mnie niezwykle ważne, aby wszystkie samorządy lokalne naszego województwa, gminy i powiaty rozwijały się jednakowo, a gospodarcze różnice niwelowała nasza solidarność i wzajemne wsparcie - mówi marszałek Cezary Przybylski.

Dolny Śląsk jest dzisiaj jednym z najlepiej rozwijających się regionów w całej Unii Europejskiej. To wielkie osiągnięcie, z którego bądźmy dumni. Nasz Dolny Śląsk to region o bogatej przeszłości, ale ważne jest zapewnienie jego mieszkańcom dobrej przyszłości. Dlatego dolnośląski samorząd pracuje już nad kluczowym dla równego rozwoju regionu projektem Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030. Spójność gospodarcza i społeczna województwa jest jednym z najistotniejszych wyzwań stojących obecnie przed regionem.
- Zarząd Województwa w pełni sprzyja inicjatywie, której celem jest poprawa warunków życia mieszkańców i rozwoju społeczno-gospodarczego w każdej części regionu - mówiła wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Rolą Samorządu Województwa Dolnośląskiego jest wzmacnianie wszystkich wymagających wsparcia obszarów województwa, zarówno tych południowych, jak i północnych. Systematycznie prowadzimy działania zmierzające do minimalizacji różnic gospodarczych na terenie Dolnego Śląska, w szczególności jego południowej części.

Czytaj również

Otrzymali ozonatory

Miasto broni strażników

Trzaskowski odwiedzi Wałbrzych

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Petroniusz 13-12-2017 0:48
Pytanie co na tym skorzysta Wałbrzych bądź Jelenia Góra dwa największe miasta....
~Troll 2-01-2018 16:12
~Petroniusz -Jak się da jaśnie wielmożny Wałbrzych na siłę "w to wciągnąć", to może coś uzyska albo przynajmniej wydłuży sobie.. uszy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Książ zapłaci czynsz

Aglomeracja dla medyków

Trzaskowski kontra Duda

Przyjedzie Duda