MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Debatują o S3

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 21 lutego 2011, 14:29
Aktualizacja: 14:29
Autor: PAW
Europoseł Ryszard Legutko jest zwolennikiem budowy drogi ekspresowej S3
Fot. red
Politycy z naszego regionu starają się doprowadzić do końca sprawę budowy drogi ekspresowej S3. W tym celu odbyło się kolejne spotkanie, tym razem w Kamiennej Górze.

Przypomnijmy, że droga ekspresowa S3 miała prowadzić od Lubawki do Legnicy i stanowić połączenie z drogą szybkiego ruchu, którą z kolei można by dojechać nad samo morze.

Całość trasy miała mieć długość 469 km. Droga ekspresowa S3 miała składać się z dwóch jezdni rozdzielonych pasem zieleni. Każda z jezdni miała mieć dwa pasy ruchu i pas awaryjny. Inwestycja przewidywała również budowę innych udogodnień, m.in. dróg obsługujących tereny przyległe. Pomiędzy Starymi Bogaczowicami a Sadami Górnymi zgodnie z planem, miał zostać wykonany tunel drogowy o długości ponad 2 kilometrów. Co istotne dla naszych mieszkańców, wjazdy na S3 znajdować się miał w Kamiennej Górze oraz Sadach Dolnych.

W kamiennogórskim muzeum spotkali się parlamentarzyści, którzy optują za kontynuacją budowy drogi ekspresowej S3. Nie pojawił się wprawdzie jeden z inicjatorów spotkania europoseł Ryszard Legutko, ale byli inni politycy: posłowie Marzena Machałek (PiS), Adam Lipiński (PiS), Piotr Cybulski (PiS) i Wojciech Sokołowski (PO). Nie zabrakło również samorządowców z Kamiennej Góry, Legnicy i Jawora oraz radnych sejmiku dolnośląskiego.

Podczas spotkania ustalono, że powstanie Księga Argumentów dotycząca drogi ekspresowej S3. Swoje stanowiska w tej księdze zaprezentowali uczestnicy spotkania. Znalazły się tam również podpisy mieszkańców domagających się budowy odcinka tej drogi. Księga ma zostać dostarczona do premiera Donalda Tuska.

Czytaj również

Pielęgniarki Sanatoriów Dolnośląskich otrzymały "Złote Czepki"

GOPR–owcy znów musieli interweniować

Po co nam Unia?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~xxxx 21-02-2011 17:37
....innymi słowy,drogi jak nie było tak nie będzie!!!!!znów się skończy na biciu piany!!!!
~ 21-02-2011 19:02
A gdzie Pani poseł Zalewska i inni z rejonu Wałbrzycha??
~ps 22-02-2011 0:27
jeżeli wałbrzyscy politycy będą lobbować za budową S3 tak jak za powstaniem węzła na tej drodze w okolicy Wałbrzycha to widzę jej powstanie w czarnych barwach - bo chyba nikt nie powie, że drugie co do wielkości miasto w regionie ma mieć dojazd do węzłów na S3 w Sadach czy Kamiennej wąziutkimi dróżkami (czy to przez Jabłów czy przez Sady)
~ 22-02-2011 15:00
NIE BEDZIE S3
~rondel 26-02-2011 13:34
S 3 powstanie,tylko 3 lata póżniej w stosunku do planowanego terminu.Polska jest zobligowana do budowy tej trasy przez umowy międznarodowe i już udzielone kredyty na tę inwestycję.W przeciwnym wypadku będzie musiała oddać U.E. prawie miliard euro.
~kierowca 7-03-2011 12:07
Nalezy połączyc budowany odinek lącznika swidnicy i żarowa z A4 , a następnie przedlużyc go w strone dzierżoniowa ząbkowic i dalej Klodzka do Olomunca w CR.To ma sens - dalej ,polaczy kilka stref , a droga bedzie wykorzystywana .Nikt z Pragi nie będzie jechał do Szczecina S3 , tylko przez Drezno i Berlin.Natomiast koniecznie S3 musi się połaczyć z A4 nie koniecznie w okolicy Legnicy jesli węgiel brunatny jest przeszkodą

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Utrudnienia w ruchu w dniu 3 maja

Wałbrzych pełen alimenciarzy

"Byłem – Widziałem – Zdobyłem" – Przegląd Diaporam

Przedwiośnie wspiera Wiosnę Roberta Biedronia

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju