MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Debatowali przed wyborami

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 9 października 2019, 11:30
Aktualizacja: Czwartek, 10 października 2019, 8:37
Autor: JAZ
Fot. JAZ
„Nowoczesny patriotyzm to troska o ekologiczne bezpieczeństwo kraju” – to jedno z haseł, jakie zostało podniesione podczas konferencji, debaty wyborczej „2050 Polska dla Pokoleń”, którą zorganizowało Stowarzyszenie Ekologiczne EKO–UNIA oraz Fundacja WWF Polska.

Ekopatrioci poruszyli w debacie tematy, które ściśle są powiązane z ochroną środowiska. Dużo mówiono o związanym z tym problemem klimatycznym, który może nas doprowadzić do ogólnoświatowej katastrofy.

W trakcie prezentacji organizatorzy zaznaczyli, że istnieją już projekty, które mogłyby pomóc poprawić sytuację klimatyczną przy jednoczesnym utrzymaniu komfortu naszego życia. W celu zatrzymania zmian klimatycznych warto więc rozwijać zero emisyjną gospodarkę, która mogłaby przynieść państwu oszczędności w wysokości nawet 500 miliardów złotych. Ciekawym tematem był punkt dotyczący zagrożeń powodziowych, które zostały przedstawione na równi z rozbudową żeglugi śródlądowej. Według ekspertów i Ekopatriotów lepiej jest inwestować w rozwój transportu kolejowego. Wdrożenie takiego projektu w życie, dałoby państwu możliwość uzyskania zysku nawet 260 miliardów złotych. Co więcej podczas debaty zwrócono uwagę, że przeniesienie transportu towarów na kolej znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo na drogach.

W kolejnych punktach prezentacji omówiono problem wymierania Bałtyku. Zaznaczono tu, że warto wprowadzić program zrównoważonego rybołówstwa, co wiązałoby się z odnowieniem zasobów ryb w zbiorniku wodnym oraz ograniczeniem zanieczyszczenia wody. Ekopatrioci zwrócili również uwagę na konieczność utworzenia kolejnych Parków Narodowych. Miałyby one zachować przyrodnicze dziedzictwo Polski jak również zabezpieczyć unikatowe ekosystemy.

Na zaproszenie organizatorów w debacie wzięła udział grupa kilku polityków, którym można było w jej trakcie zadawać pytania. Udział w debacie wzięli:

Małgorzata Beślerzewska - Partia Zieloni, KO

Paweł Gancarz - lider listy PSL

Roman Łambucki - lider listy Konfederacja Wolność i Niepodległość

Maciej Zaboronek - Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
50%
Przeraża

Czytaj również

Petycja do prezydenta

Nowy prezes WSSE

Przygotowują wystawę

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~józwa 9-10-2019 16:58
Ekologia to platforma dyskusji dla środowisk, które nie mają propozycji dla społeczeństwa. Wszak wszystkie partie przypuszczam chcą, aby nam się zdrowo żyło. Uważajmy na nie podobnie jak na bolszewików mówiących kiedyś, żeby była równość. To są ich wnuki. Handel dobrymi intencjami.
~D... 9-10-2019 18:43
do: ~józwa (16:58)
Zasadniczo zgoda, chociaż uściślijmy: największym zagrożeniem jest obecnie dla Polski neo-bolszewicka partia PiS, natomiast stronnictwa pro-ekologiczne stanowią problem mniej istotny, bo ich uciążliwością jest brak realnego programu społeczno - politycznego i gospodarczego, a zamiast tego słyszymy od nich tylko puste frazesy o konieczności ochrony środowiska - tylko nawet do końca nie wiadomo, w jaki sposób chcą to robić...
~4K 9-10-2019 20:27
do: ~D... (18:43)
Jaki ty POparany buraku jesteś ciemny,na Batorego są dwa oddziały morze do któregoś cię przyjmą.
~józwa 9-10-2019 21:13
do: ~4K (20:27)
Daj mu spokój, on ma w mieszkaniu wytapetowane ściany gazetą Urbana. I nie wykluczam, że onanizuje się przy Szkle Kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS wciąż na czele

Zmarł symbol Wałbrzycha

Zmieniaj Wałbrzych

Blisko oszustwa

Wpadł tylko jeden