MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 7 lipca
im. Cyryla, Metodego

Debata społeczna "Szkoła bez zagrożeń"

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 20 września 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:50
Autor: opr.red.
Fot. www.walbrzych.policja.gov.pl
W auli Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości odbyła się debata społeczna pod nazwą „Szkoła bez zagrożeń”.

Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia byli funkcjonariusze Wydziału Prewencji wałbrzyskiej Komendy. Istotą spotkania było omówienie zjawiska demoralizacji i przestępczości nieletnich, podsumowanie dotychczasowej współpracy z ustawowo powołanymi w tym zakresie podmiotami i wypracowanie wspólnych procedur postępowania w określonych sytuacjach w oparciu o istniejące przepisy prawne.

W debacie wzięli udział : v-ce Prezydent Miasta Wałbrzych Zygmunt Nowaczyk, Pełnomocnik Prezydenta ds.rzych Zygmunt Nowaczyk, Pełnomocnik Prezydenta ds. Komendy. Bezpieczeństwa Bezpieczeństwa Ryszard Błażnik, z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Sylwester Nowak, z-ca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Krzysztof Czaja, terapeuta uzależnień Patrycja Cyganik przedstawiciele Straży Miejskiej, dyrektorzy i pedagodzy szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu wałbrzyskiego, przedstawiciele Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, rodzice uczniów.

W czasie debaty specjalista Wydziału Prewencji KMP w Wałbrzychu nadkom. Romana Biełus przedstawiła założenia programu „Szkoła bez zagrożeń”. Program oparty jest na czterech filmach nakręconych w ramach projektu „Bezpieczna szkoła-bezpieczny wałbrzyszanin” przez uczniów Zespołu Politechnicznych „Energetyk” we współpracy z Komendą Miejską Policji w Wałbrzychu. Filmy dotyczyły nieodpowiedzialnych zachowań młodzieży i ich konsekwencji. Po prezentacji filmów eksperci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odpowiadali na pytania zaproszonych gości. Dyskutowano na temat odpowiedzialności młodych ludzi za nieodpowiedzialne zachowania, które dla nich czasami są po prostu dobrą zabawą.

Terapeuta uzależnień Pani Patrycja Cyganik szeroko przedstawiła zagadnienia dotyczące narkomanii ze szczególnym uwzględnieniem negatywnych skutków zażywania dopalaczy.

Debatę zakończyła żywa dyskusja dotycząca przedstawionego programu oraz wypracowania szczegółowych procedur reakcji na zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Udaremniona transakcja

Wciąż te narkotyki

Przeszkadzała mu wiata

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ao 20-09-2015 9:56
największe zagrożenie dla szkoły stanowi MEN i jego pomysły - sklepiki z pustymi półkami, darmowe podręczniki- które po 2 latach wyglądają jak ścierki, bezpłatne godziny pracy nauczycieli, e dziennik bez internetu w szkołach, multibooki z wydawnictw, których nie ma gdzie wyświetlić w klasie, odrapane klasy, bo brakło pieniędzy na remonty, promowanie akcji czytelnictwa, przy jednoczesnym ograniczeniu etatów bibliotekarzy
~ 20-09-2015 17:56
ao- ma racje. gadanie nic nie przyniesie. Zmienić prawo, dać nauczycielom wieksza władze, a przede wszystkim zwiekszyc ilość kółek zainteresowań w szkołach. Jeżeli w ogóle jakieś kółka są.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nieodpowiedzialni kierowcy

Starszy mężczyzna przeszarżował

Miasto broni strażników

Meble ogrodowe przewozili autobusem

Drzewa za frekwencję